AMERİKA DİL OKULLARI

Amerika’ da Dil Eğitimi

Yurtdışında bir eğitim planlıyorsanız, Dünya’ nın neresinde yaşıyor olursanız olun, yurtdışı dil okulları listesinde Amerika mutlaka ilk sıralarda yer alacaktır. Amerika, özellikle Türk öğrenciler arasında da popülaritesi her zaman çok yüksektir. Hepimiz, kısacık da olsa, bir “Amerikan Rüyası” yaşamak istemez miyiz mutlaka?! Bu yüzden gelin bu ülkeyi beraberce inceleyelim.. :)

Amerika’ da Konaklama

Farklı bir ülkeye gitmeye karar veren birisi için öncelikli ilk soru işareti ‘’konaklama bilinmezliği’’ olacaktır. Bu durum aynı şekilde öğrenciler için de en büyük zorluklarından biri şeklindedir. Gitmeye karar verilen ülkenin sağladığı hizmetleri ve faydalanılabilecek kaynakları önceden araştırmak, gidilen ülkede problem yaşamamak için çok önemlidir. Hadi beraber gözden geçirelim..

Amerika’ da Eğlence!

Dil eğitimi için Amerika’ ya kadar gelmişsiniz, dişinizi tırnağınıza takarak her gün derslere giriyorsunuz, akşamları ertesi gün ödevlerinizi yapıyorsunuz, quizlere hazırlanıyorsunuz, tüm sorumluluklarınızı yerine getiriyorsunuz. Pekiiii, hiç mi eğlenmeyeceksiniz!? Tabi ki bu üstün performansınızdan dolayı ödül niteliğinde onlarca farklı seçenek var, buyurun keşfedelim!..

  • SAN DIEGO
  • NEW YORK
  • LOS ANGELES
  • BOSTON
  • SAN FRANCISCO
  • washıngton DC
  • MIAMI
  • CHICAGO
  • DİĞER ŞEHİRLER

Yurtdışında, Amerika’ da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

.

Yurtdışında okumayı, yurtdışında dil eğitimi almayı planlayan ve bu konuda bilgi toplayan öğrencilerin çoğu ilk sırada AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ okulları ile ilgilenmektedirler. Özellikle Türk öğrencilerin büyük çoğunluğu ” Amerikan Rüyası ” nı yaşayabilmek adına, bu ülkeye ekstra bir ilgi göstermektedir. Bu genel kanı haricinde, A.B.D.’ ni cazip kılan uygun fiyat koşulları ve zengin bölge seçenekleri de tercihleri önemli ölçüde etkilemektedir.

.

Eğer siz de bu popüler ülkede, Amerikan İngilizcesini öğrenmek istiyorsanız, AKIN Dil Eğitim’ in partnerliğini yaptığı A.B.D.’ deki dil okullarımızdan birini seçebilirsiniz. Bu onlarca kaliteli dil okulu seçeneğinden, dilediğiniz eyalet / şehirde bulunan bir tanesini, AKIN Dil Yurtdışı Eğitim’ in rehberliği ve danışmanlığı ile seçerek; Amerika’ daki dil eğitiminizi kusursuz ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

.

.A.B.D.’ deki dil okulu programlarına katılabilmek için, BİR KARAR VERMEK haricinde başka hiçbir şart aranmamaktadır. Amerika’ da alacağınız 3 aylık bir dil eğitimi bile, Türkiye’ de alacağınız 6 / 8 aylık bir eğitime bedel olabilir. Çünkü ülkemizde karşılaştığımız en önemli eksikliklerden birisi “PRATİK İMKANI”dır. Bu imkanı Türkiye’ de verilen herhangibir kursta bulmak mümkün olmamaktadır. Kağıt üzerinde ve gramer konularında yurtdışı eğitimlerdeki başarı yakalanabiliyor olsa da hepimizin temel sorunu olan ” Anlıyorum AMA konuşamıyorum ” konusunda genel olarak bir çözüme ulaşılamamaktadır. Yurtdışında alacağınız dil eğitimi, sizi öğrendiğiniz dili efektif bir biçimde, tüm alanları ile kullanabilmenizi sağlar.

.

A.B.D.’ de uygulanan dil eğitim modeli pratiğe dayalıdır. Dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Birçok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

.

boston2

Neden Amerika Çok İyi Bir Dil Eğitimi Ülkesidir?

.

Birçoğumuz için olduğu gibi Dünya’ da da “özgürlük” kavramı neredeyse Amerika ile özdeşleşmiştir. Rahatlıkla özgürlüklerin başkenti diye adlandırabileceğimiz Amerika’da; renk, ırk, cins ve yaş fark etmeksizin herkes öncelikle bir birey statüsündedir ve bu ölçüde hakettiği değeri görür (maalesef bazen duyduğumuz olumsuz istisnalar hariç tabi ki). Birçok kültürün, birçok geleneğin bir arada, iç içe olduğu harika bir yelpazedir, çeşitlilik diyarıdır Amerika. Peki burada okumayı kim istemez ki? :) Hangimiz eline böyle bir fırsat geçerse bunu kabul etmez ki? Peki bize sağladığı avantajlar, bireysel haklar ile mı sınırlıdır? Bu ülkede dil eğitimi almayı neden terci edebiliriz? Gelin beraber değerlendirelim;

.

Yurtdışında bir eğitim planlıyorsanız, Dünya’ nın neresinde yaşıyor olursanız olun, yurtdışı dil okulları listesinde Amerika mutlaka ilk sıralarda yer alacaktır. Amerika genel olarak, özellikle Türk öğrenciler arasında da popülarite olarak her zaman ilk sırada yer almaktadır. Hepimiz kısacık da olsa mutlaka bir “Amerikan Rüyası” yaşamak isteriz! Bu genel kanı haricinde, Amerika’ nın gerçekten çok tercih edilmesinin nedenlerinden bazıları da sunabildiği uçsuz bucaksız dil okulu seçenekleri, her bütçeye uygun okul ve program fırsatları ve sayısız lokasyon alternatifleridir kesinlikle.

.

Bu ülkede okumanın en büyük  ayrıcalığı, neredeyse sınırsız seçenek avantajının olması, onlarca eyaletin, onlarca farklı ülke gibi farklı opsiyonlar sunabilmesidir. Dilediğiniz her tercihe göre bir eyalet, bir şehir, bir okul, bir konaklama bulmanız gayet  kolaydır. Amerika, birçok kişisel tercih için de çok uygun bir yerdir. Ilık iklim ya da bol güneşli bir iklim, kültürel açıdan çok zengin bir merkez, kalabalık metropoller, aktif bir sosyal  hayat, ekonomik açıdan geniş bir yelpaze, yanlız kalabileceğiniz şehirler vb.. Bunları düşündüğümüzde Amerika’da olmanın ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlamak zor değildir.

.

İyi bir dil eğitimi ülkesi olan Amerika’da bulunan her eyalette, farklı  ekonomik yapılardan gelen birçok öğrenci için uygun bir okul bulmak olasıdır. Bu süreçte İngilizce’ yi hem Amerika’nın o özel kültürüne tanıklık edecek, hem de bu dilin merkezinde pratik yaparak öğrenebilmektesiniz. Yabancı dil konusunda iyi bir eğitim almayı kafanızdan geçiriyor ve bunun yanında kaliteli bir yaşamı da düşlüyorsanız, bu hayalinizin tam karşılığı şüphesiz Amerika’dır. Tabi süre olarak 2-3 aylık sürelerin daha üzerinde bir eğitim alacak öğrenciler için çok daha tercih edilebilir hale gelmektedir.

.

Sizin de aklınızda Amerika’ da bir dil eğitimi almak varsa, AKIN Dil Yurtdışı Eğitim’ in Amerika’ nın her bölgesinde bulunan yüzlerce partner okulundan birisini seçebilirsiniz. Bu seçimi yaparken, sosyal beklentilerinizden, şehre dair olan beklentilerinize, eğitim amacınızdan ulaşabileceğiniz dil düzeylerine, vize süreçlerinden kalabileceğiniz konaklama alternatiflerine aklınıza gelebilecek her konuda 7/24 kesintisiz destek ve danışmanlık alarak en doğru kararı vermenizde sizlere yardımcı olmaktayız. Türkiye’ ye dönene kadar kusursuz ve olası sorunların en kısa sürede çözüldüğü bir eğitim dönemi sizleri bekliyor.

.

Click edit button to change this text.
Eğitim
Eğlence
Pratik
Macera

Amerika’ da Dil Eğitimi Alırken Nereleri Gezmelisin, Neleri Görmelisin, Neleri Denemelisin? :) 

.

Özgürlükler ülkesi olan Amerika , Fransa’dan sonra dünyanın en çok turist ziyaretine uğrayan ülkesidir. Refah seviyesinin yüksek olması sebebiyle öğrencilerimiz burada güvenli ve rahat bir şekilde konaklayabilirler. Ülke hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse  resmi dili İngilizce olup Başkenti Washington DC’ dir. Doğu ve Batı kıyıları hariç ülkede karasal iklim etkilidir.

.

Amerika yüz ölçümü bakımından oldukça geniştir. Ülkenin doğusu ve batısı arasında bile 4 ayrı saat uygulaması vardır. Büyük şehirlerde toplu taşıma ülkemize kıyasla ucuz ve gelişmiştir. Bu da yine öğrenciler için bir avantaj olarak sayılmaktadır.  Amerika’nın en pahalı şehirlerinin arasında New York, Boston, Los Angeles, San Francisco yer alır.

.

Amerika’daki dil eğitimlerini, üniversite ve master programlarını AKIN Dil Yurtdışı Eğitim olarak bir “Amerikan Rüyası” olmaktan çıkarıp, sizin için gerçeğe dönüştürüyoruz. ABD, her yıl binlerce Türk öğrenciyi ağırlamaktadır. Bu fırsatı yakalayabilen öğrenciler kuşkusuz ki çok şanslıdır. Dünyanın en popüler ve en iyi eğitim veren üniversitelerinin bir çoğu Amerika’da bulunmaktadır. Buradan alınacak bir üniversite diploması veya dil eğitimi sertifikası öğrenciler için ileride bir çok kapıyı açmakta elbette ki iyi bir rol oynayacaktır.

.

NEW-YORK-Dil-okullari

.

Amerika’da yaşayan öğrenciler ülkenin turistik yapısı sayesinde yeni yerler görme şansını elde ederler. Hafta sonları bile, arkadaş grupları ile kaldıkları şehirdeki pek çok yeri gezip görmeye yeterlidir. Ülkedeki yeme-içme , giyim, sağlık ürünleri , kozmetik ve bunun gibi aklınıza gelebilecek her türlü alışveriş , hem ekonomiktir hem de bol çeşitleri ile her bütçeye hitap edebilmektedir.

.

Sitemizde bulunan dil okulları sayfalarından, dilediğiniz şehri seçtiğinizde “O” şehre dair yapılabilecek tüm aktivitelerin, gezi programlarının, tarihi yerlerin bir listesini ve yönlendirmelerini bulabileceksiniz.

.

Amerika’da Dil Eğitimi Alan AKIN’lı Öğrencilerimizin Tecrübelerine Göz Attınız Mı?