İspanya Dil Okulları

İspanya’ da Dil Eğitimi

İspanya’ ya dil okuluna gidiyorsanız, bu sadece bir kurs olmakla kalmayacaktır emin olun! Yöresel yemeklerden, sangrianızı yudumlamaktan ve İspanya’ ya özgü “flamenko” dansçılarını izlemekten başlayan büyülü anılara giriş kapınız olacaktır İspanya. Geçmişten günümüze uzanan, İspanya’ da gelenek haline gelmiş toz ve duman altındaki “boğa güreşi arenaları” (boğa güreşlerini her ne kadar tasvip etmesek de, bu arenalar mutlaka görülmelidir ), yerel halkın öğle arası verdiği uzun siestaları karşılaşabileceğiniz farklı unsurların

İspanya’ da Konaklama

başında gelir. Barselona ve Madrid gibi dünyaca ünlü şehirler, Avrupa’ nın moda, tasarım, sanat ve hatta futbol akımlarına yön vererek, İspanya’ nın derin kültürüne büyük katkıda bulunurlar. Tabi yurtdışından gelen binlerde dil okulu öğrencisine de ev sahipliği yaparlar aynı zamanda. İspanya’ daki dil kursları ile günümüz İspanya’ sını tanımlayan geleneksel ve modern öğelerin önüne serildiği, bir buluşma noktasında bu dili öğrenebilirsiniz. Barselona’ daki “Las Ramblas” ‘ta bir

İspanya’ da Eğlence!

kaldırım kafesinde oturup insanları seyredebilir, buradaki çılgın dans gösterilerine ortak olabilir veya Madrid’ te “Museo del Prado” yu ziyaret ederek sanatsal bir ziyafet çekebilirsiniz. Tabi dünyaca ünlü “Bernabeu” ve “Nou Camp” Stadyumunlarını da mutlaka görmelisiniz! Dil eğitiminizi devam ettirirken, okul sonraki vakitlerinizi de Malaga  sahil restoranlarında deniz ürünlerinden oluşan tapasları deneyerek ve bol bol güneşlenerek keşfedebilirsiniz!
  • MADRID
  • BARCELONA
  • DİĞER ŞEHİRLER
.
İspanya’da Eğitim:

.

.İspanyolca’ nın dünyanın en çok konuşulan 3 dilinden birisi olduğunu biliyor muydunuz? Ve dünyada İspanyolca konuşan yaklaşık 600 milyon insan olduğunu? Peki bu dilin tam 58 ülkede konuşulduğunu? İşte bu sebeple, İspanyolca’ yı kendisine yabancı dil olarak seçen öğrenciler, diğer bir çok yabancı dil seçenler arasından ciddi bir şekilde sıyrılmaktadır. Şuanda öğrenilebilirliği ve yaygınlığı bakımından, İngilizce’ ye en büyük alternatiflerden birisidir İspanyolca. Tercihlerini İngilizce ile birlikte İspanyolca olarak kullanan herkes, geleceklerinde kendi adlarına ciddi bir yatırım yapmış sayılabilirler!

İspanya ise bu dilin en saf halde konuşulduğu ülkedir. İspanyolca’da bir çok ülkede konuşulmasına rağmen en öğrenilmeye açık ve düzgün olarak İspanya’ da konuşulur, tabi her şehrinde bu saflık mevcuttur diyemeyiz. Bu sebeple bir dil eğitimine gidecek öğrencilerin öncelikle tercih etmesi gereken İspanyol şehirleri; Barcelona, Madrid, Malaga, Marbella, Valencia, Salamanca, Sevilla gibi şehirlerdir.

.

İspanya’da Dil Eğtimi Almanın Avantajları:

.

Bu kadar yaygın olan, dünyada resmi olarak en çok konuşulan ülke sayısına sahip olan, özellikle Amerika’ da çok fazla görülen İspanyolcayı iyi bilmek elbette ki ciddi bir avantajdır başlı başına. Bunun yanı sıra, ülkemize de oldukça yakın olması da önemli bir artıdır. İspanya’ da dil eğitiminin yanı sıra, yüksek eğitim maliyetleri de oldukça düşüktür. Bu sebeple buraya dil öğrenmeye gelen bir çok öğrenci, burada yğksek öğrenimlerine devam etme yolunu seçer. Bu şekilde ülkeye gelen yabancı öğrenciler, eğitim sırasında ve sonrasında İspanya’da dahil olmak üzere tüm Avrupa’yı keşfetme fırsatı yakalayabilirler. Hem de mezuniyetleri sonrasında tüm Avrupa’ da geçerli bir diplomaya sahip olabilirler.

.

.
Eğitim
Eğlence
Pratik
Macera
İspanya’ da Dil Eğitimi Alan AKIN’lı Öğrencilerimizin Tecrübelerine Göz Attınız Mı?