KANADA DİL OKULLARI

Kanada’ da Dil Eğitimi

Yurtdışı Eğitim İçin Kanada mı? MÜKEMMEL SEÇİM! Yurtdışında İngilizcenizi geliştirmek için ülke araştırmasına girdiniz ve bir türlü karar veremediniz? Kimi ülkeler uzak geliyor, kimi ülkelerde çok fazla yabancı insan var vb. birçok soru sizin karar vermenizi güçleştiriyor. Kanada’ yı ve Kanada’ da bulunan dil okullarını incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Kanadayı öncelikle ülke olarak incelediğimizde, refah düzeyi çok yüksek olan ülkeler sıralamasında en başlarda gelir ve en yaşanılası şehirler arasında daima ilk 10 da iki şehir bulundurur. Eğitim standartları olarak da Dünya sıralamalarında oldukça hatırı sayılır bir ülkedir. Bu kaliteli dokusunu dil okullarına da yansıtan Kanada, bu kaliteli dokusunu fiyatlarla da bütünleştirerek öğrencilere eşsiz bir dil eğitimi seçeneği sunmaktadır. Özellikle Vancouver ve Toronto da yoğunlaşan dil okulları, İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok geniş eğitim seçenekleri 

Kanada’ da Konaklama

sunmaktadır. Kanada’ da etnik çeşitlilik çok fazladır ve hiçbir ülkeden hiçbir kişi kendini evinden uzakta hissetmez. Bütün Dünyadaki etnik gruplarin hemen hemen tamaminin varligi burada dikkat çekmektedir. Bunun sonucunda, Kanada’ da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Böylece yabancı öğrencilerin danışmanları öğrencilere bu tarz etnik faaliyetleri, toplantıları, buluşmaları konularında da yardımcı olmaktadır. ( Örneğin Türk gecesi, Brezilya gecesi vb. sosyal aktiviteler ) Ülkenin en önemli özelliklerden bir tanesi de mükemmel doğası ve doğal ortamıdır. Kanada tam anlamıyla farklı cğrafyaların birbiriyle kucaklaştığı, doğal harikaların bulunduğu, göz kamaştırıcı özelliklere sahip nadir ülkelerden birtanesidir. British Columbia’nin yeşil kıyıları, Alberta’nin Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)’teki ”akçaağaçşekeri ülkesi”

Kanada’ da Eğlence!

ve Atlantik’ in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada’nin dis mekanlarinda görmeye değer çok fazla şey bulunmaktadır. Kanada’ daki dil okulları gerçekten de oldukça yüksek kalite standartlarında eğitim sağlamakla birlikte, konaklama konusunda da öğrencilere apartman dairesinden öğrenci evlerine, aile yanı lüks odalarda konaklamaya kadar birçok farklı seçenek sunuyor. Bütün bu özellikleri yanısıra; Fransızca’ nın da çok yoğunlukta konuşulan bölgeleri ve şehirleri olması da Kanada’ da bir taşla iki kuşu vurmanıza yardımcı olabilir! Hem İngilizce hem de Fransızca öğrenebilirsiniz. Quebec eyaleti, hem İngilizce hem de Fransizca’nin resmi dil olarak konuşulduğu bir bölgedir ve bu bölgenin Avrupai şehri de Montrealdir. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden ögrenmek isteyenlere çok kaliteli ikinci dil olarak Ingilizce (ESL) ve Ikinci dil olarak Fransizca programlari sunmaktadir.
  • TORONTO
  • VANCOUVER
  • MONTREAL
Eğitim
Eğlence
Pratik
Macera
Kanada’ da Dil Eğitimi Alan AKIN’lı Öğrencilerimizin Tecrübelerine Göz Attınız Mı?