MALTA DİL OKULLARI

Malta’ da Dil Eğitimi

Yurtdışında Uygun Fiyatlara İngilizce Dil Eğitimi Almak Mümkün! Haftada sadece 120 Euro’ dan başlayan fiyatlarla Akdenizin cennet köşesi Malta’ da, birçok farklı program seçenekleri dahilinde, kusursuz bir dil okulunda, İngilizce eğitimi almak kesinlikle hayal DEĞİL!..

Malta’ da Konaklama

Yaklaşık 400.000 nüfuslu, İtalya’nın Sicilya adasının altında bulunan ve son 25 yıldır İngiltere hükümetinin kontrolünde olan Malta , 2004 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ada ülkesi olmuştur. Ülke ekonomisinin çoğunluğu turizm ve eğitim sektörlerinden elde edilmektedir.

Malta’ da Eğlence!

Bu sebeple de İngilizce dil eğitimine, yurtdışı eğitim öğrencilerine çok büyük önem verilmekte, her geçen yıl muazzam aşama kaydedilmektedir. İngilizce dil eğitimine gelen öğrenciler sayesinde yaz aylarında nüfus dörde katlanmaktadır. Akdeniz kültürünün etkisinden dolayı Maltalı insanlar sıcakkanlıdırlar.
  • CLUB CLASS
  • CHAMBERS COLLEGE
  • EC ENGLISH
  • ESE MALTA
  • SPRACHCAFFE

İngilizce Dil Eğitiminizi Almak İçin NEDEN Malta’ yı Tercih Etmelisiniz?

.

ÇOK EKONOMİK olması, MALTA’yı İngilizce dil eğitimi konusunda diğer ülkelere nazaran öne çıkaran en önemli unsurdur. Malta’ da sezonluk ücret farkları, yaz aylarında oluşan yüksek talep nediniyle uygulanıyor olsa da gene de ekonomiklik ve sunduğu ekstralar bakımından yurtdışı eğitim için en uygun fiyatları Malta’da bulabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize almak diğer ülkelere nazaran daha kolaydır. Diğer ülkelerde Öğrenci vizesi için gerekli belgeler temin edilmesinin yanııra, banka hesaplarının belli süre belli miktarlara sahip olması, vize değerlendirme süreçlerinin 2 aya akdar uzaması vb. birçok ek zorluk bulunmaktadır. Malta’ da ise İtalyan konsolosluğundan yapılan başvuru, 3 ayın altında ise, 1 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Yani kısa dönemli eğitim için en uygun ülkelerden birisidir Malta. Akdeniz iklimi yıl boyunca etkisini sürdürmektedir. Malta’da Nisan ayından Kasım ayına kadar denize girilebilir . Yağmur seyrek görülür. Maltalıların çoğunluğu kış aylarında bile evlerinde ısınmak için herhangi bir araca ihtiyaç duymazlar.

.

Malta, Türkiyeden İngilizce eğitimi için gidilebilecek en yakın lokasyondur. Uçuş mesafesi yaklaşık 2 saattir. Havayolu olarak sadece Air Malta uçuş gerçekleştirmektedir ve bilet ücretleri İngiltere gibi yakın bir ülkeye göre bile yarı yarıya daha ucuzdur. Akdeniz insanının sıcaklığını en iyi Malta’da hissedebilirsiniz. Türk ve diğer tüm uluslararası öğrencilere sıcak davranan insanların yanında suç oranı nerdeyse sıfır denecek kadar azdır. Yemek kültürü olarak; yurtdışına çıkan öğrenciler her zaman çok zorlanıp, genelde iyi bir düzen oturtana kadar oldukça uzun bir süre sıkıntı çekmektedirler. Malta mutfağı ise Türk mutfağına çok yakınlık gösterdiğinden ötürü bu konuda da bir avantaj sunmaktadır.

.

Shengen vizesi olarak alınn Malta vizesinin, diğer bütün ülkelere nazaran en kolay alınabilmesi ve İtalya gibi Shengen ülkelerine bu vize ile rahatlıkla girilebiliyor olması ve vize sürecinin 1-2 hafta gibi kısa bir süreç olması da en büyük avantajlarındandır.

.

Akdenizin Parlayan İncisi Malta, Malta Dil Okulları:

.

Eğer hem sakinliği, hem aktiviteyi; hem güzel bir tatili, hem de tarih ve kültürü komple bir arada tatmak istiyorsanız işaretler sizi tam olarak Malta ülkesine götürecek demektir. Tam bir tatil atmosferi sunan ülkede, insanların hiç çalışmadığını, 7/24 tatil yaptıklarını falan düşünebilirsiniz. İbiza adasına göre oldukça eğlenceli olan Malta adası, bu renkli yapısıyla sizi eğlencenin doruğuna çıkartacaktır. Bu sayede kendinizi bir anda Avrupa kıtasının başka başka yerlerinde hissedeceksiniz.

.

Ülke dışında yaşamak dendiği zaman ilk çağrışım yapan şey, yaşam şartlarıdır. Fakat bu ülkede hayat, gerçekten daima tatil modunda ilerler. Güneşin devamlı mesaide olması bile başlı başına umutlarınızı ayakta tutar, ufkunuzu açar. Burada kendinizi yalnız hissetmeniz imkansızdır. Malta gee hayatıyla o kadar ün salmıştır ki her dönemde birçok yıldız burayı tercih etmektedir. Ülke, bitmek tükenmeyen bir enerjiye sahip gibidir. Şehirlerde ışıklar sanki hiç sönmez, eğlence ve renkliliğe hiç ara verilmez. Bu arada tarihsel uzantısından dolayı ülkede ana dillerden bir tanesi İngilizce’dir. İngilizce kursuna ya da okuluna giden bir yabancı için bu durum, bulunmaz bir nimettir. Ülkemize coğrafi konum olarak oldukça yakın olan Malta, mali düzeyde de sizi asla sıkıntıya sokmaz.

.

Yurtdışında hayat sürme konusunda edinilen tecrübelere baktığınızda, yaşamınız için önemli dönüm noktalarından bir tanesi olduğunu hemen göreceksiniz. Bu özel süreci Malta gibi bir ülkede yaşamak da bu durumu çok daha anlamlı kılmaktadır. Deniz, kum ve güneş üçlüsü bakımından her türlü beklentinize cevap veren renkli ülke Malta’ya tutulacaksınız.

.

Eğitim
Eğlence
Pratik
Macera
.

.

Malta’ da Neler Yapılmalıdır?

.

Yüzölçümü 321 kilometrekaredir. En önemli şehirleri St. Julians, Sliema ve başkent Valletta’dır. Şehirden şehre yürüyerek geçebilmek mümkündür. Taşıtlar karayollarında İngiliz etkisinden dolayı soldan gitmektedir. Geleneksel Malta otobüsleri toplu taşımada kullanılır. Her yıl adaya 30.000’den fazla öğrenci gelmektedir.Sadece bir adet üniversite bulunmaktadır. Malta’nın iklimi tipik Akdeniz iklimidir. Kışları ılık, yazları ise sıcak ve kurak olur. Yaz ortasında yağış, nadiren hava sıcaklığının gündüz bunaltıcı sıcaklığa eriştiği zamanlarda meydana gelir. En hareketli şehir St. Julians’tır. Gezilecek yerlerin başında Adanın Güneyindeki Dingli Cliff kayalıkları gelir. Tarxien ve Hagar yakınlarında Cilalı taş devrine ait Tapınaklar görmeye değerdir. Ve yine ada üzerinde bir başka keşfedilecek yer Ortaçağa ait Medina şehiri. Malta’ya gelip de kardeş adalar Comino ve Gozo’yu ziyaret etmeyen yoktur. Huzur veren “Zamanın durduğu ada” Gozo, Malta’dan daha yeşildir. Bunların dışında Azure Window, Ta’ Pinu Basilica, Xewkija’daki yeni kilise ziyaret edebileceğiniz diğer yerlerden birkaçıdır.

MALTA DİL OKULU SEÇENEKLERİ:

.

Malta’da yabancı dil knousunda bir çok seçenek mevcuttur. Her ekonomik duruma veya yaşa göre müsait yabancı dil okulunu bulmak olası. Küçük bir ülke olan Malta’nın gelirleri de sınırlı düzeydedir. Bu gelirlerinin zaten önemli bir kısmı yabancı dil eğitim okullarıdır. Ülkenin en popüler okulalrı arasında EC Dil okulu, ESE Dil Okulu, LAL Dil Okulu, Chamber College, Club Class,Linguatime ve Sprachcaffe  isimlerini saymamız mümkündür.

.

Ec English Dil Okulu Malta’nın tescilli ve ödüllü okullarındandır. ISO 9001 kalite ödülü bunun en bariz örneğidir. Geçtiğimiz sene ayrıca en kaliteli zincir eğitim kurumu olarak seçilmiştir. Bu okulun kalbi Malta olsa da İngiltere, Kanada, Amerika başta olmak üzere birçok yerde şubesi vardır. İki büyük binası ve kaliteli eğitimcileri ile her sene biraz daha fazla düzeyde talep edilen bir okuldur.

.

Ese Dil Okulu ise yabancı öğrencilerin çok büyük ilgi gösterdiği bir eğitim kurumudur. Bu okulun merkezi Malta ülkesidir. Niteliği her şeyin önünde gören okul, St. Juliens bölgesinde yer almaktadır. Okula girdiğinizde bu niteliği hemen fark edebilirsiniz. Okulda konaklama anlamında da alternatif çoktur. Örneğin aile yanı konaklama, yurtta kalma imkanı ya da otel konaklamaları bunların en popülerleridir.

.

Lal Dil Okulu yine Sliema bölgesinde yer alan ve çağdaş bir binada eğitim vermeyi sürdüren köklü bir kurumdur. Sahile oldukça yakın olması, okulun en güzel ayrıcalığıdır. Şehir merkezinde olan okulda konaklama anlamında birçok seçenek vardır. Bütün konaklama alternatifleri birkaç dakika uzaklıktadır.

.

Chamber College Dil Okulu, bir eğitim ülkesi olan Malta’nın Gzira şehrinde bulunan oldukça kaliteli ve ekonomik a.ıdan uygun bir eğitim kurumudur. Malta Üniversitesi’ne epey yakın olan okulda öğrenciler, kampüsün olanakalrından düşük fiyatlarla faydalanmaktadır.

.

Club CLASS Dil Okulu Malta ülkesinin Swieqi şehrinde eğitim vermektedir. Eğitim kurmunun en temel özelliği konaklama yerleri ile sınıfların yerlerinin aynı oluşudur. Bölge sakin bir özelliğe sahiptir ve merkeze yaklaşık olarak 10 dakika mesafededir.

.

Linguatime Dil Okulu da Malta’nın popüler okulalrındandır. Sliema bölgesinde hizmet veren okulda kurs anlamında birçok alternatif söz konusudur.

.

Sprachcaffe  Dil Okulu ise şehir merkezine biraz uzak bir okul olsa da kampüsü ile önplana çıkar. Ortasında yer alan büyük havuzuyla dikkat çeken kampüs, öğrenciler tarafından oldukça sevilmektedir. Okul ile yerleşim alanları arasındaki mesafe ise merkeze olan uzaklığın aksine oldukça yakındır.

.

Malta

Malta’da Dil Eğitimi Alan AKIN’lı Öğrencilerimizin Tecrübelerine Göz Attınız Mı?