İtalya Dil Okulları

İtalya’ da Dil Eğitimi

Birçok insan İtalyanca dilinin cazibesine katılır ve bu dili öğrenmek için bir hamle yapar! Bazıları, Türkiye’ de kısa süreli bir kursa, bazıları ise daha uzun sürelerde bir kursa bazıları ise bu işin merkezi olan İTALYA’ da bir kursa katılır. Bu dili İtalya’ da öğrenmek isteyenlerin avantajı; hem İtalyan kültürünü yakından tanımayı hem de İtalyancasını ileri seviyeye getirmeyi aynı anda başarabilmeleridir.

İtalya’ da Konaklama

Milano, Roma, Napoli ve Floransa gibi büyük şehirlerdeki dil okullarında eğitimi alanların sayısı genel olarak daha fazladır. Buralarda şehrin turistik ve yoğun olması gibi dezavantajlar ile karşılaşılsa da, bu şehirlerin sundukları bu açığı hemen kapatabilir! Bir çok öğrenci İtalya’ da dil okulu sonunda mimarlık, moda, tasarım gibi bölümleri okumaya karar verdiği için, Genel İtalyanca,

İtalya’ da Eğlence!

Yoğun İtalyanca kurslarının yanı sıra Akademik İtalyanca ve İtalyanca+yetenek kursları da çok ilgi görmektedir. İtalya’ nın en çok tercih edilen şehirleri arasında ; Roma, Milan, Florence, Kalabrien, Livorno, Napoli gibi şehirler başı çeker. Siz de mutlaka bu şehirlerden en az birinde bulunmalı ve bu rüya ülkenin havasını içinize çekmelisiniz!
  • LEONARDO DA VINCI
  • SPRACHCAFFE
  • STUDIO ITALIA

Peki nedir İtalya’ da Dil Eğitimi Almanın Avantajları?

İtalya kültürel yapısı, yakın tarihi, inanlımaz sanat eserleri ve mimarisi ile büyüleyen, modernliği ile de yaşanılası bir ülkedir hiç şüphesiz! Hepinizin de bildiği gibi aynı zamanda bir “AB üyesi” ülkedir İtalya. Bu durum ise pek çok farklı avantajı getirir, örneğin; kaliteli bir eğitim ve yüksek yaşam standartları bir opsiyon değil, bir standarttır. Yanı sıra İtalyanca dilini öğrenen birisi, kendisine kardeş dil sayılabilecek diğer latin kökenli diller olan Fransızca, İspanyolca ve Portekizce öğrenirken de hiç zorlanmayacaktır. İklim koşullarının ülkemiz ile oldukça benzemesi ve mesafe oalrak ülkemize yakınlığı ise diğer avantajları arasındadır.

.

İtalya’ da Sağlık ve Çalışma:

İtalya’ nın sağlık sistemi, dünyada ilk 3 arasındadır. İtalya’nın “Ulusal Sağlık Hizmeti” konsepti, her durumu kapsar ve İtalya’ da yaşayan herkes bu haklardan yararlanabilir. Bu sebeple İtalya’ ya ( ve diğer pek çok AB ülkesine ) yolculuk yaparken bir sağlık sigortanızın olması şarttır. Bu bir vize başvuru kuralıdır da aynı zamanda. Eğer siz de İtalya’ ya gittiğinizde çalışabilmek istiyorsanız bunun için (  haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olmak için ) “D tipi” bir öğrenci vizenizin olması şarttır. Yanı sıra yeterli düzeyde bir İtalyanca bilgisi de zorunludur.

.

Konaklama İmkânları:

Eğtitim almaya gittiğiniz ülke hangisi olursa olsun, orada kendinize, beklentilerinize ve mümkünse ülkenizdeki standartlarınıza uygun bir konaklama seçmeniz ve bunun ayarlanması, orada geçireceğiniz eğitiminiz süresince sizin için ÇOK önemlidir. Çünkü aksi bir tercihte, eğitim başarınız oldukça etkilenecektir ve bu da sizi eğitiminiz boyunca gereken verimi alabilmenizden çok uzak kılabilir. İtalya’ daki olası konaklama seçeneklerine gelin bir göz atalım; * Aile yanı konaklama * Kampüste konaklama * Pansiyon (Hostel) konaklama * Bir ev kiralama. Bu 4 seçenek arasından ilk gittiğiniz haftalar için aile yanı konaklama en makulu olsa da uzun vadeli gidenler iöçin, bir süre sonra kendi evinizi kiralamanız daha doğru bir tercih olacaktır.

.

Roma

.
.

Eğitim
Eğlence
Pratik
Macera
İtalya’ da Dil Eğitimi Alan AKIN’lı Öğrencilerimizin Tecrübelerine Göz Attınız Mı?