Yurtdışı eğitim programları bir çok farklı içerik ve amaca göre gruplanmaktadır. Yurtdışı kelimesi ise; İngiltere’den başlayıp Güney Afrika’ya kadar uzanan hemen hemen bütün Dünya’nın kapsandığı geniş bir yelpazeyi ifade etmektedir. Kişisel tercihlerden, maddi olanaklara kadar bir çok kriter çerçevesinde şekillenen programlarının detayları, gidilecek şehre, kalınacak konaklama türüne, tarihe vb. birçok kritere göre yüzlerce farklı fiyat seçeneğini ortaya çıkarır. Bu konuda tecrübesiz veya bilgi sahibi olmayan bir yurtdışı eğitim öğrencisi adayı oldukça zorlanacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında yapılacak en doğru hareket, daha önceden kuvvetli referanslara sahip, güvenilir, oturmuş bir firma ile işlemlere başlamak ve tüm süreci beraber takip etmek olacaktır.

.

.

Yurtdışına her yıl yüzlerce öğrenci gönderen AKIN Dil Yurtdışı Eğitim, programları süresince öğrencileri ile sürekli iletişimde kaldığı gibi, döndükten sonra da öğrencilerinden geri dönüşleri titizlikle takip ederek hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir. Bu sebeple öğrencilerimizden rica ettiğimiz “feedback” yazılarına ve röportajlarına bu alandan ulaşaiblirsiniz. Onların tecrübeleri, size de ışık tutacaktır. Geçirdikleri güzel zamanlardan tutun da hissettikleri eksiklikler, başlarına gelen beklenmedik sürprizler gibi bir çok farklı alanda, sizleri ve aynı zamanda bizleri daha tedbirli ve tecrübeli hale getiren bu geri dönüşler, bizim hizmet kaliştemizi arttırdığı gibi, sizlerin de memnuniyet ve güvenliğinizi mümkün olan en üst düzeye çekmektedir. Gelin tecrübelerini bizzat kendi öğrencilerimizden dinleyelim..

.

.

.

Günümüzde, “dil eğitimi” denildiği zaman ilk akla gelen; yurtdışında o dilin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede, belli bir süre dil okuluna giderek ve orada yaşayarak o dili öğrenmektir. Dil okullarınca sunulan programların çok çeşitli alt dallarının mevcut olması; her yaştan katılımcı için uygun bir ders programı / içeriği / yoğunluğu / bütçe uygunluğu bulunmasına imkan verir. Bir dilin yurtdışında yaşayarak ve orada dil okuluna gidilerek öğrenilmesindeki en büyük getiri ve avantaj; bu programların direk olarak pratiğe ve günlük hayata yönelik olmasından dolayı öğrenim ve ilerleme hızının Türkiye’ dekine göre kat be kat hızlı olmasıdır. Dil eğitimi yurtdışında alındığında ise öğrenciler okul sonrasında da birçok ülkeden gelen yabancı öğrenci ile öğrendikleri dili hayatlarının bir parçası haline getirebilmektedir.

.

.

Günümüzde değişen koşullar ve teknolojik gelişimin getirdiği küreselleşme ile yurtdışında üniversite okumak bir hayal olmaktan çıkmıştır. Artık bir çok yerli özel üniversite maliyetlerine, birçok farklı ülkede üniversite / master eğitimlerini almak mümkün hale gelmiştir. Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmanın getirdiği en büyük avantajlardan birisi yabancı dili etkin şekilde öğrenmektir. Yurtdışında, eğitim sebebiyle, uzun zaman geçirmiş bir öğrenci, yabancı bir dili hatta dilleri çok daha kolay şekilde öğrenmiş olur. Diğer bir tercih zebebi ise, değişkenlik gösterse de büyük çoğunlukta, üniversite sınavının bulunmaması, öğrencilerin istediği bölümlere tercih yapabilmelediridir. Yani yurtdışı üniversite puanları diye bir kavram yoktur, lise diplomanız ve yabancı diliniz size kriter oluşturacaktır.

Öğrenmeliyim Diyorsan Tıkla

Herhangi bir alanda uzmanlaşmak veya kariyerlerine daha profesyonel bir şekilde devam etmek isteyen herkesin ( öğrenci, iş adamı, yönetici, öğretmen vb. ) katılabileceği, kısa – orta – uzun süreli eğitim ve uzmanlık programlarıdır. İstedikleri alanda kısa sürede ve daha ekonomik, pratik bilgilerle uzmanlaşmak isteyen, en az orta seviye ve üzerinde İngilizce bilen herkes bu programlara katılabilir. Bu programların staj imkanı sunması ve master programlarına göre daha pratiğe, iş hayatına yönelik eğitim vermesi nedeniyle, özel şirketler ve büyük firmalar tarafından da sertifika eğitimi almış kişiler daha fazla talep görmektedir. Böylece 2 – 3 senelik eğitimler yerine, uzmanlaşmak istediğiniz alanda çok daha kısa süreli, spesifik eğitimler alarak, hayalini kurduğunuz kariyer yolunu kendinize açabilirsiniz.

Hayallerin İçin tıkla

Birçoğu sadece AKIN Dil Eğitim Merkezi’ ne ÖZEL olarak sunulan, partner olarak çalıştığımız yüzlerce dil okulu tarafından uygulanan indirim ve kampanyaları bu alandan takip edebilirsiniz. Promosyonlu okulların bir çok dil eğitim programlarını kapsayan, %10 ile %30 arasında değişen oranlardaki bu indirimleri, AKIN Dil’ in verdeiği ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetleri ile birleştirerek, tüm planlarınızı sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Ülkelere göre ayrılmış formatlarımızda, promosyonların verildikleri tarih aralıklarına, sürelerine, detay kurslarına vb. bir çok ekstra bilgiye ulaşarak, yurtdışında almayı planladığınız dil eğitimini AKIN Dil Yurtdışı Eğitim ile çok daha uygun iyatlara, çok daha güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Buyrun indirimlere bir göz atalım..

Kaçırmamak İçin Tıkla
.

.

.

.

.Face_AKIN_Dil_Yurtdışı_eğitim

Yurtdışı Eğitim İle Kariyerinizi Bir Adım Önde Tutun

Yurtdışı Eğitim dendiğinde, aslında çok geniş bir skala söz konusu olmaktadır Bir çok farklı içerik ve amaca göre gruplanan bu programlarda adayın tercih ve beklentileri doğrultusunda, bir çok kriteri ince eleyip sık dokuyarak karar vermek gerekir. Aksi takdirde, çok verimli olarak geçebilecek olan bir yurtdışı eğitim deneyimi, gerçekten bir hayal kırıklığına dönüşebilmektedir. Yurtdışı kelimesinin bölge olarak kapsamı da neredeyse sınırsızdır.  Günümüzde Çin’ den Koreye, Avustralya’ dan Güney Afrika’ya, İngiltere’ den Amerika’ ya kadar birçok farklı ülkede, birçok farklı program sunulmaktadır. Hemen hemen bütün Dünya’nın kapsandığı bu geniş yelpazede kişisel tercihlerden, maddi olanaklara, şehir ve ülke tercihlerinden konaklama seçeneklerine kadar bir çok kriter çerçevesinde şekillenen programlarının detayları; gidilecek tarihten, seçilecek konaklama türüne kadar onlarca farklı fiyat seçeneğini ortaya çıkarır. Bu konuda daha önce hiçbir tecrübesi bulunmayan veya yetersiz bilgiye sahip olan bir yutdışı eğitim öğrencisi oldukça zorlanacaktır ve ülke dışına çıktığında işini zorlaştırabilecek bir tercih ile karşı karşıya kalabilecektir. Örneğin, konaklama konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan bir öğrenci, uzun dönem alacağı bir eğitim süresince, yanlış tercih edilmiş konaklamanın maddi veya manevi sıkıntılarını yaşayacaktır. Veya okul tercihinde bilinçsiz hareket eden bir öğrenci, gideceği okulda kendisini bekleyen alabildiğine doldurulmuş, 30 kişilik bir sınıfta eğitim almak zorunda kalacaktır. Havaalanında, gideceği ülkeye vardıktan sonrası ile ilgili hiçbir bilgisi olmayan bir öğrenci, kalacağı konaklamaya ulaşmakta, hele ki yabancı dil düzeyi sınırlı ise, çok ciddi zorluklarla karşı karşıya kalacaktır. Bu şekilde hatalara düşmemek, olası problemleri henüz çıkmadan engelleyebilmek için yapılması gereken en doğru hareket, daha önceden kuvvetli referanslara sahip, güven veren ve oturmuş marka kimliği bulunan bir firma ile işlemlere başlamak ve süreç boyunca bu firmanın desteğine sahip olmaktır.

Bu aşamada AKIN Yurtdışı Eğitim ; 11. yılında, sizleri Dünya’ nın neresinde olursanız olun, evinizde ve güvende hissettirmeye devam etmektedir.

 

AKIN Yurtdışı Eğitimin yerleştirme hizmeti verdiği programlar;

  • Yurtdışı Dil Okulları
  • Yurtdışı Üniversite / Y.lisans Programları
  • Yurtdışı Sertifika / Diploma Programları
  • Yurtdışı Maaşlı / Maaşsız Staj Programları

Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmalarından Faydalanın

Her zaman okulların ilettiği liste fiyatlarını sunmak zorundadır. Fakat birçok kaliteli ve güvenilir firmada ulaşabileceğiniz bazı ekstra avantajlar mevcuttur. Bu durum sizlere süreç boyunca verilecek hizmetler ve desteğin getirilerinin yanısıra, aynı zamanda maddi kazanç anlamına da gelecektir. Bu firmalara tanımlanmış birçok avantajı bu firmalar aracılığı ile yakalamanız mümkün olacaktır. Örneğin %30’ a varan tanımlanmış indirimler, ücretsiz tanımlanmış haftalar, havaalanı transferleri için ücretsiz imkanlar vb. fırsatlar bunlardan bazılarıdır. AKIN Yurtdışı Eğitim, hem size bu indirimleri sonuna kadar kullandırabilmeyi hem de vereceğimiz 7/24 kesintisiz hizmet ve destek karşılığında sizlerden hiçbir ekstra ücret almamayı prensip edinmiştir. Öğrencilerine ekstra bir maliyet getirmeden, yurtdışında alacakları eğitim öncesinde; vize, başvuru dosyası, belge örnekleri, ucuz uçak bileti temini, vize mülakatlarına hazırlanma, formların doldurulması, gidecekleri ülkede yapılması ve yapılmaması gerekenler ile ilgili bilgilendirmeler vb. birçok konuda danışmanlık yapmakla birlikte öğrencisi eğitimine başladıktan sonra, tekrar Türkiye’ ye dönene kadar bütün süreçte desteğini ve danışmanlığını devam ettirmektedir. Vereceğimiz bütün bu hizmetleri öğrencilerimize bedelsiz olarak sunarken, Dünya’ nın dört bir yanına yayılmış 400 üzeri partner üniversite ve yurtdışı dil okulları ile, bu hizmetleri dilediğiniz ülkede alabilmeniz de sağlanmaktadır.

 

Yurtdışı Eğitim Süreciniz Bizim İçin Önemlidir

Amacımız; yurtdışında dil öğrenimi, sınava hazırlanma, mesleki eğitim ve üniversite eğitimi almak olan adaylara; uzun yıllara dayanan mesleki tecrübe ile gelişen vizyonumuz sayesinde farklı bakış açılardan farklı seçenekler sunarak kayıt aşamasından vize aşamasına, konaklama bulmaktan havaalanı karşılamasına kadar birçok konuda en doğru ve etken biçimde yol göstermektir. Bu sayede siz öğrencilerimiz AKIN DİL ile amacınıza ulaşırken, bu yolda karşılaşabileceğiniz gereksiz zaman kaybı veya maddi kayıpların da önüne geçilmektedir. Aynı zamanda gideceğiniz ülkede nasıl konaklayacağınıza, hangi konaklama tercihinin sizin için daha uygun olacağına dair birçok kriteri sizlerle paylaşarak en doğru seçimi yapmanız sağlanacaktır.

 

 

Yurtdışı Eğitim Konaklama Seçenekleri

Yabancı bir ülkeye gitmeye karar veren birisi için öncelikli soru işaretlerinden birisi “nerede kalacağı” olacaktır. Genel olarak bu birçok öğrenci için bir klişe olur “konaklama bilinmezliği”’ olarak ön plana çıkar. Eğitim alınmaya karar verilen ülkenin sağladığı hizmetleri ve faydalanılabilecek kaynakları önceden araştırmak, gidilen ülkede problem yaşamamak için çok önemlidir. Fakat kağıt üstünde tam gibi görünen bu araştırmalar, pratiğe geçildiğinde her zaman aksayacaktır. Bu sebeple bu konularda tecrübeli, bir çok farklı açıdan bu konularda bilgi sahibi olmuş, bu alanda çeşit çeşit sorun ile karşılaşarak hepsine çözüm üretebilmiş bir danışman, sıkıştığınız her noktada sizin için anahtar görevi görecektir.

Yurtdışı eğitim programlarına katılacak olan öğrencilerin önünde genellikle 3 farklı seçenek olacaktır;

 

  • Aile Yanında Konaklama:

‘’Homestay’’ konaklama olarak isimlendirilen bu konaklama türü, genel olarak öğrenciler arasında en yaygın olanıdır. Bu konaklamanın kısa bir tasvirini yapmak gerekirse; programlara katılan öğrencilerin, o ülkede yaşayan ve o ülkenin kültürüne sahip bir ailenin yanında, kendine ait bir odada kalmalarıdır. Tercih edilen aile yanında, o ailenin bir üyesi olarak kalan öğrenciler, isterlerse tek kişilik bir odada isterlerse de iki kişilik odalarda konaklayabilirler. Kendilerinde ait olan bir ev anahtarı ve oda anahtarlerı da bulunmaktadır. Böylece öğrenciler kendi evlerinde kalıyor gibi rahat hareket edebilmektedirler. Bu konaklama türündeki en önemli avantaj, gittikleri ülkenin dokusunu yaşıyor olmalarıdır ki bu da o ülkeye adaptasyonu hızlandırarak, öğrencinin başarısını arttırmasına ciddi biçimde yardımcı olmaktadır. Bunun yanısıra diğer konaklama trlerine göre de daha ekonomik bir tercihtir kesinlikle. Çünkü bu konaklama türü genelde yarım pansiyon olarak seçilir, yani öğrenci sabah kahvaltısının ve akşam yemeğinin ücretelrini de konaklama ücreti içerisinde ödemiş olur.

  • Kampüs İçinde / Haricinde Bulunan Öğrenci Yurtları (residence):

Birçok dil okulu kendine ait yurtlarda veya üniversiteler kampüslerine ait yurt odalarında öğrencilere konaklama imkanı sunmaktadır. Bu yurtlar genelde yemeksiz olarak hizmet verir fakat duruma göre ekstra ücret ile yemekli olarak da ayarlanma imkanları mevcut olabilmektedir. Öğrencilerin tercihlerine göre tek kişilik, iki kişilik veya özel odalı yurtlar ayarlanabilmektedir. Özel odalı yurtlar içerisinde WC-banyo imkanını da öğrencilere sunmakta ve genellikle standart yurt odalarına göre oldukça daha geniş olmaktadır. Tabi bu avantajlarının yanısıra bu odaların da ücretleri standart yurtlara göre daha yüksektir.

 

  • Öğrenci Evleri:

Bu seçenek, yurtdışında 3 ay ve üzeri eğitim alacak öğrencilere ve/veya üniversite-master programlarına katılacak olan uzun süreli öğrencilere en uygun konaklama türüdür. Avantajları hem tamamen kendi evlerinde, bağımsız bir düzen kurabilme imkanı tanır hem de yemeklerini kendilerine göre ayarlayıp uyapabilecekleri için, yaşam maliyetlerini daha ekonomik düzeylerde tutabilmeleri sağlanır. Kiralık ev ilanları, oda arkadaşı arayanlar, bir veya 2 kişi ile eve çıkmak isteyenler gerek öğrenci panolarında, gerek internet sitelerinde kendilerine arkadaş bulabilmektedir rahatlıkla. Burada dikkat edilmesi gereken husus, eve çıkacağınız arkadaşınızı mümkünse önceden tanıyabilmektir. Sonrasında işler sizin için sıkıntılı olaiblir aksi takdirde.