5 Adımda Kendini Yurtdışında Dil Öğrenirken Bulabilirsin!

İstediğiniz ülkede, istediğiniz sürede AKIN Dil Yurtdışı Eğitim ile, yabancı dilini sıfırdan alıp geliştirebilir veya varolan seviyenizi ve pratik becerilerinizi arttırabilirsiniz. Hem de Türkiye’ de alacağın dil eğitimlerinden ÇOK ÇOK daha kısa sürelerde! Bunu NASIL mı yaparsınız? Gelin sorularınızın cevaplarını aşağıda beraber inceleyelim..

.

1-) Katılmak İstediğiniz Programın ve Süresinin Belirlenmesi:

Yurtdışında almak istediğiniz programın saptanması, sürelerinin belirlenmesi, programın olası türevlerinin incelenmesi ve sizin hedefleriniz doğrultusunda en doğru seçeneklerin oluşturulması aşamasıdır. Bu aşamada,

 • Öncelikle sizinle ilgili kişisel bilgileriniz detaylı bir biçimde incelenir. Örneğin; eğitim / iş durumunuz, yabancı dil bilginiz ( bir sınava tabi tutularak optimum düzey tespiti yapılmaktadır. ), bulunmak istediğiniz ülke / şehir tercihleriniz varsa bunlarla ilgili öncelikleriniz, bir şehir / ülke tercihiniz yoksa almak istediğiniz eğitim boyunca bulunmak istediğiniz ortamın detayları ve buna göre tercihlerinizin alınması, tercihleriniz arasında olan ülkelerin / şehirlerin karşılaştırılması ve danışmanlarımızın bizzat bu ülkelere ziyaretleri sonucu tecrübeleri, çıkarımları, deneyimleri sizler ile paylaşılarak en doğru kararı verebilmeniz sağlanmaktadır.
 • Profiliniz oluşturulduktan sonra, belki de yurtdışı eğitim programlarına katılabilmekteki en önemli nokta, VİZE AŞAMASI, ile ilgili bilgileriniz toplanır ve gitmek istediğiniz ülkenin vize prosedürlerine uygunluğunuz kontrol edilir, size gerekli bilgiler verilir.
 • Eğitim almak istediğiniz tarihler üzerine fikir alışverişi yapılarak, tüm sürecin detaylı bir analizi yapılır ve ne zaman işlemlere başlanırsa daha uygun olacağı, sizin istediğiniz tarihlere yetişip yetişilemeyeceği, toplam süreçler gibi konularda bilgi verilir.
 • Almak istediğiniz eğitim süresi ve kullanabileceğiniz bütçeler karşılaştırılarak, size en uygun süre ve program yoğunluğu tespit edilir.Sizin en az ve en yüksek limitleriniz doğrultusunda size bütçe detayları sunulur.
 • Gitmek istediğiniz ülke / şehir / okul belirlendikten sonra, ücretlere güncel promosyonlar ve AKIN Dil Yurtdışına ait özel indirimler uygulanır,
 • Tüm bu hizmetler ÜCRETSİZ olarak tarafımızdan sizlere sağlanır.

.

.

Bütün bu adımlardan sonra, ikinci aşamaya yani ” KAYIT “ aşamasına geçilir.

3-) Vize Süreci – Vize Dosyası Hazırlama, Vize Mülakatı, Vize sonucu:

İlk iki şamadan sonra, en kritik aşama olan vize sürecine girmiş oluruz. Bu süreçte sırasıyla;

 • Kayıt olduğunuz okuldan kabul belgeleriniz ve detaylı faturalarınız gelir.
 • Bir süredir topladığınız vize için gerekli belgeler sizden teslim alınır, AKIN Dil Yurtdışı Eğitim uzman vize danışmanları tarafından kontrol edilir, eksikler belirlenir, fazla olanlar ayıklanır ve vizeye giriş için optimum hale getirilir.
 • Gideceğiniz ülkenin vize formu, uzman vize danışmanlarımız tarafından hatasız ve eksiksiz biçimde, profesyonel hizmet çerçevesinde doldurulur.
 • Eğer gideceğiniz ülkede, vize görüşmeleri için mülakat yapılıyorsa, bu en az iki kere sizinle simüle edilerek, orada herhangi bir beklenmedik durumla karşılaşılmaması garanti altına alınır.
 • ( Gerekiyorsa ) vize randevularınız alınır. Vizeye gireceğiniz yer bilgileri size ulaştırılır, vizeye girerken nasıl bir kapıdan geçip, nasıl bir ortamda, hangi masalarda, ne şekilde vize başvurusu yapacağınız, gittiğiniz ülkeye göre size en detaylı biçimde anlatılır.
 • ( Mümkün oluyorsa ) vize müracaatınız tarafımızdan yapılır ve iletişim gerektiği anda AKIN Dil Yurtdışı Eğitim iletişim detayları kullanılır.
 • Vizeniz sonuçlandığında size bilgisi verilir veya tarafımızdan teslim alınır. Böylece vize’ nin başvuru aşaması aşılmış olur. Bir sonraki aşama olan ” VİZE SONRASI YOLCULUK ” aşamasına geçilir.

.

 

.

Şimdi KAYDOL!

.

2-) Kayıt Aşaması ve İşlemlere Başlamak:

İlk aşamada büyük ölçüde şekillendirilen belli birkaç seçenek arasında, karar verme ve kayıt olma aşamasıdır ikinci aşama. Burada artık;

 • Gitmeye karar verdiğiniz ülke ve şehirden sonra okul seçimi yapılır. Danışmanlarımız vasıtası ile okulların detaylı eğitim programları, süreleri, yoğunlukları incelenerek program kararı verilir, okulların sunduğu eğitim imkanlarının yanısıra konaklama seçenekleri, sosyal tesisler ve aktiviteler, kesin maliyetler incelenerek bir döküm olarak sizlere sunulur. Bütün bunları gerek AKIN dil Yurtdışı ailesi olarak bizzat bizlerin çektiği veya oralarda okuyan öğrencilerimiz çektiği videolar izlenir, okul sayfaları ziyaret edilir, daha önce bu okullarda okumuş öğrencilerimizin bizlere ilettiği yorumlar / mektuplar / geri dönüşler öğrencilerimizle paylaşılır.
 • Karar verilen okul için okulun ve/veya AKIN Dil Yurtdışı Eğitim’ in kayıt formları doldurulur,
 • Okula kaydınız aynı gün bildirilir,
 • Okula kaydın resmi olarak işlenebilmesi için ve vizeye girme izniniz olan I-20 / Visa Letter gibi resmi kabul evraklarnızın gelebilmesi için okula “depozito” bedeli ödenir. ( Bu bedel daha sonra, toplam maliyetten düşmektedir ve kesinlikle ekstra alınan bir hizmet bedeli / servis bedeli DEĞİLDİR. AKIN Dil Yurtdışı Eğitim, tüm hizmetlerini ÜCRETSİZ vermektedir. Depozito nakit / kredi kartı / EFT – havale ile ödenebilir. )
 • Sizin için en uygun rotalı ve ücretli uçak bileti rezervasyonalrınız yapılır.
 • Vize için toplamamız gereken bütün vize evraklarının bir listesi ve örnekleri size verilerek bir sonraki aşama olan ” VİZE “ aşamasına geçilir.

.

 

4-) Vize Sonrası Yolculuk:

Başarılı bir şekilde vize sürecinizi sonlandırmamızın ardından, artık en heyecanlı aşama olan yolculuk kısmına geçmemizin vakti gelir. Bu süreçte;

 • Vizeniz alındıktan hemen sonra hemen okula konaklama ile ilgili konfirmasyonunuz verilir ve tercih etmiş olduğunuz konaklamanın detayları gelir. ( Örneğin aile yanı tercih ettiyseniz; evdeki ebeveyinlerin yaşları, işleri, çocukları, evcil hayvanları, ev ve oda özellikleri, okula mesafesi, okula nasıl gidildiği gibi bir çok detay size iletilir. Aile ile gitmeden önce iletişim kurmanız sağlanır. )
 • Sizin için önceden rezerve ettiğimiz uygun fiyatlı uçak biletileriniz alınır.
 • İstediyseniz havaalanı karşılama ve uğurlama servisleri ayarlanır. Eğer bu hizmeti almadıysanız, hangi vasıta ile nereden, ne şekilde gidebileceğinizin bilgileri verilerek, dilerseniz tren / otobüs biletlerinizin alınmasında yardımcı olunur. ( Taksi transferi aldıysanız şöförünüz sizi üzerinizde isminiz yazan bir tabela ile sizi havaalanı çıkışında bekleyecektir. )
 • Okulunuzun ücreti (fatura bedeli),kayıt aşamasında alınmış olan depozito bedeli düşülerek, ödenir.
 • Gideceğiniz ve ineceğiniz havalimanları ile ilgili bilgi, uçakta yanınızda olması ve olmaması gerekenelr ile ilgili bilgi, havaalanlarında yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler hakkında uyarı ve önlemler sizlere iletilir.
 • Varacağınız ülkedeki pasaport kontrolünde ihtiyacınız olacak olan; pasaportunuz, uçak biletiniz, okul kabulleriniz, faturanız, konaklama detaylarınız, taksi transfer konfirmasyon belgeniz, otobüs / tren biletleriniz size teslim edilir.
 • Herhangi bir aksilik durumunda AKIN Dil Yurtdışı Eğitim danışmanlarına her zaman ulaşabileceğiniz gibi, gittiğiniz ülkeye ve okula ait de ACİL DURUM iletişim bilgileri size teslim edilir.

 

Ve yolculuğunuzun sonunda kalacağınız konaklamanıza vararak, ertesi gün veya bir sonraki gün başlayacak olan ” EĞİTİM “ aşamanıza geçilir.

.

5-) Eğitim Süreciniz ve “Kesintisiz – 7/24” AKIN Dil Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti:

Son aşamaya gelebilmek için oldukça efor sarfettiğinizi söyleyebiliriz. Artık amacınıza ulaştınız, TEBRİK EDERİZ! Peki bundan sonra sizi neler bekliyor;

 • Okulda ilk gün sizi bir seviye tespit sınavına alarak hem kağıt üzerinde hem de pratik anlamda NET olarak o anki seviyeniz belirlenecektir.
 • Ertesi gün aylık / haftalık ders programınız ve ders saatleriniz size teslim edilir ve ilk dersinize başlarsınız.
 • Yerleştirilmiş olduğunuz sınıfın seviyesini mutlaka kendiniz de tartmaya özen gösterin. Genellikle çok doğru yerleştirilmeler yapılıyor olsa da bazen aşağıda / yukarıda kalmış bir seviyedeki sınıfa da yerleştirilme imkanınız oluyor. Böyle bir durumda öncelikle okul ile ve hemen ardından AKIN Dil Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçip, sınıfınızı değiştirmeniz gerekir.
 • Ülkeye vardıktan 2 gün sonra, danışmanlarımız hem konaklama ile ilgili hem de okul ve eğitiminiz ile ilgili durumunuzu kontrol edeceklerdir. Bu kontrol / kontroller sıraasında lütfen bizlere olumlu veya olumsuz bilgileri ve detayları iletmekten çekinmeyin, hatta iletmeyi UNUTMAYIN.Çünkü en ufak bir olumsuzluk dahi olsa, ilk andan yakalamak ve çözmek hem sizin hem de bizlerin işini çok daha kolaylaştırarak, gittiğiniz ülkede geçireceğiniz vaktin en verimli biçimde kullanılmasını sağlayacaktır.
 • Eğitim sürenizin bitimine yakın dilerseniz eğitiminizi aynı okulda veya tercih edeceğiniz farklı bir okulda her zaman ( vizeniz süresince ) uzatma yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bizlere telefon, e-mail veya what’s up/skype/viber aracılığı ile ulaşmanız yeterli olacaktır. Her zaman olduğu gibi, tüm işlemleriniz, herhangi bir ücret alınmadan, aynı titizlikte sizin adınıza gerçekleştirilecektir.

Hayalinizi kurduğunuz geleceği elde edebilmek için ÇOK ÖNEMLİ bir adım atmış bulunuyorsunuz! Bu süreçteki mutlak hedefinizin, zamanınızı en verimli biçimde kullanarak öncelikli olan dil seviyenizi geliştirmek olmalıdır. FAKAT bunu yaparken de sürekli sizin etrafınızda bulunan yabancı öğrenciler ile iletişim halinde kalmak, gezilere katılmak, sosyal aktivitelerde bulunmak gibi onlarca eğlenceli ve bir çoğunuz için yeni bir dönemin de başladığını unutmayın. Geleceğinize yapmış olduğunuz bu önemli yatırım boyunca AKIN Dil Yurtdışı Eğitim danışmanları her an sizlerle iletişim halinde olacak, sizlere ehr an yardım ve destek elini uzatacaktır. Uzun yıllardır süre gelen AKIN dil Eğitim kalitesi, Yurtdışı eğitim alanında da her zaman yanınızda olacaktır.

AKIN to YAKIN to..

AKIN-Dil-Yurtdışı-Eğitim--

.

Neden AKIN Dil Yurtdışı Eğitim?

Bizimle Sürekli 7/24 İletişim İmkanı sizlere tüm süreç boyunca güven ve destek verecektir. ÜCRETSİZ vize danışmanlık hizmetimiz hayallerinizin suya düşmesini engelleyecektir!

 • Yıllardır süregelen kalite,
 • Binlerce öğrencinin getirdiği tecrübe,
 • Türkiye’ nin bir çok şehrinde şubeler,
 • Konsolosluklar ve vize departmanlarında yüksek prestij,
 • Sorunsuz bir yurtdışı eğitim serüveni..
ÖN KAYIT YAPTIR