YAZ OKULLARI – JUNIOR YAZ KAMPLARI
Yurtdışı yaz okulları / yurtdışı yaz kampları; okulların kapandığı yaz tatili dönemlerinde, çocuklarının boş zamanlarını, hem dinlenerek hem dil öğrenerek hem de eşsiz bir eğlence yaşayarak geçirmelerini sağlayan çok renkli programlardır.Yaz kampları; öncelikle katılımcı öğrencilerin gelişimi açısından çok yönlü katkısıyla anne ve babaların ilk sıradaki tercihlerindendir. Çocukların, yurt dışında hem eğlenerek hem de dil öğrenerek geçirecekleri bu süre, yabancı dillerini geliştirmenin yanı sıra, başka ülkelerden arkadaşlar edinip,
kişisel gelişimlerine de muazzam katkıda bulunmaktadır. İngiltere, Fransa, Malta, Almanya, İtalya ve İspanya’da bulunan yaz okulları, öğrencilerin yabancı dil seviyelerini geliştirirken onlara çok eğlenceli geçirecekleri bir program süreci ve sosyal aktiviteleri de sunar. 12 – 18 yaş arası gençlerin, güvenli bir ortamda 2 – 6 hafta arası değişebilen bir süreçte, farklı ülkelerden bir çok yeni arkadaş edinerek, kuşkusuz unutulmaz bir tecrübe yaşamaktadırlar. Yaz kampları, genel olarak yaş gruplarına göre sınıflandırılmaktadır:
12 – 14, 15 – 16, 14 – 17 vb. programların genel eğitim sistemleri; sabah saatlerinden öğlen/öğleden sonra saatlerine kadar haftada 15 – 28 saat yabancı dil eğitimi ve sonrasında ise daha önceden belirlenmiş program takvimleri dahilinde aktiviteler, yarışmalar ve şehir içi/dışı gezileri içermektedir. Bu şekilde hazırlanan programlar, öğrencilerin yabancı dil pratikleri daha verimli hale getirmekte, grupların birbirleri arasında eğlenceli bir şekilde iletişim kurup kaynaşmalarını sağlamaktadır.
 • KONAKLAMA SEÇENEKLERİ
 • AKTİVİTELER
 • VELİ SORULARI ve CEVAPLARI

Yaz Okulları – Genel Bilgiler

.

Cep Harçlığı: Normal koşullarda haftada İngiltere için 30 – 50 Sterlin, Amerika ve Kanada için 50 – 70 USD, Avrupa ülkeleri için 45 – 55 Euro haftalık cep harçlığı yeterlidir. Programlara katılan öğrencinin ekstra harcamaları sadece günlük yapacağı kişisel harcamalar şeklinde olacaktır. (Kola, çikolata, sandviç veya özel alışveriş, sinema, tiyatro gibi)

.

Hava Koşulları: Ortalama olarak Temmuz ayında İngiltere, Malta, ABD ve Avrupa merkezlerimizin hava sıcaklıkları 25 – 30 derece arasındadır ve yılın en güzel iklim şartlarını yaşarlar. Ancak özellikle İngiltere için, seyrekte olsa yağmur yağabilir. Bu nedenle öğrencilere t-shirt, şort, spor giysiler, spor ayakkabının yanı sıra hafif kazak, yağmurluk ve şemsiye gibi ihtiyaçları olabilmektedir. Gideceğiniz süreye özel olarak hava koşuları detaylı olarak size zaten gidiş öncesi AKIN Dil Yurtdışı Eğitim tarafından bildirilecektir.

.

 

.

Genel Güvenlik: Güvenlik konusu; yaz okulları merkezlerimizin, bizlerin ve öğrenci velilerimizin en hassas olduğu konuların başında gelmektedir. Yurtlar 24 saat rehber öğretmen, yurt personeli ve güvenlik görevlilerinin denetimi altındadır. Aile yanında konaklayacak öğrenciler ise ailelerin denetimi sürekli devam etmektedir. Aileler, okullarımızın konaklama departmanları tarafından özen ve dikkatle seçilmiş güvenli, kötü huyu olmayan, çocuklar ve gençlere yakın ilgi gösteren, anlayışlı, sorumlu, hoşgörülü, sıcak kanlı ve sempatik kişilerdir. Junior programlar için seçtiğimiz ailelerimizin büyük kısmı emekli çiftlerden ve junior programlarında çok tecrübeye sahip kişilerden oluşur. Bu titizlik ise olası herhangi bir problemin çok büyük ölçüde daha en başından önüne geçebilmemizi sağlar. Öğrencilerin, özellikle spor faaliyetlerini yaptığı spor ekipmanları, uzmanlar tarafından denetlenir ve kullanılır daha sonra güvenli bir şekilde öğrenciye verilir ve tüm faaliyetler bu uzmanlarımızın denetimleri ve gözetimleri altında gerçekleşir. Diğer etkinlikler esnasında da öğrencilerin yanında sürekli öğrencilerden sorumlu gözetmenler bulunur. Yaz okulları organizasyonu yapan yurtdışı okulları, İngiltere’de yetkili denetim kurumu olan İngiliz Hükümetine bağlı çalışan British Council ve English UK tarafından onaylıdır. Diğer ülke okulları ise ülkelerin Eğitim Bakanlıkları tarafından denetlenir. Bu durum, okulları vermiş oldukları programın içeriğine sıkı sıkıya bağlı olmak zorunda bırakır. Herhangi bir etkinlik veya kursun ya da hizmetin iptali söz konusu olamaz. Ancak bazı spor etkinliklerinde ve gezilerde hava koşulları nedeniyle küçük değişiklikler yapabilirler.

.

 

.

Yolculuk ve Sağlık Sigortası: Tüm öğrencilerimiz program başlamadan özel yolculuk ve sağlık sigortası kapsamına alınır ve programa dahil olacakları tarihler boyunca sigorta altında kalırlar. Yolculuk ve sağlık sigortası kapsamında kayıp veya çalınmış bagaj, değerli eşya, para, kaza, yaralanma, doktor ve hastane masrafları vardır. Sizlere sunduğumuz ücretlere sağlık sigortaları da dahildir. Sigortalar büyük çoğunlukla yurtdışındaki okullar tarafından yaptırılır. Peki öğrencilerimiz yanlarında neler götürmelidir? Yaz ayları olmasına rağmen hava her zaman değişebilir. Soğuk olmamasına karşın bazı günler serin ve yağışlı geçebilir. Ayrıca, öğrenciler farklı spor etkinlikleri ve gezilere katılacakları için farklı giyim eşyalarını yanlarına almalıdırlar. Bu sebeplerden dolayı, genel olarak götürülmesi gereken eşya ve araçların bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; en az 10 çift çorap, 1 çift spor ayakkabısı, 1 çift ayakkabı, 1 çift eski ayakkabı, 1 çift yazlık terlik, 3-5 adet şort, 3-5 adet pantolon, en az 10 çift iç çamaşırı, 8-10 adet T-shirts, 2 adet kazak veya sweat shirt, 2 adet havlu ve banyo havlusu, yağmurluk, hafif bir mont, spor sırt çantası, diş macunu, fırçası, el ve banyo sabunu, şampuan ve banyo jeli ve ufak bir şemsiye. Yanı sıra, öğrencilerimiz yanlarında neler götürmemelidir? Pahalı fotoğraf makineleri veya video kameralar, pahalı ziynet eşyaları, 250 Sterlin ya da 500 Dolar üzerinde nakit para ve pahalı cep telefonlarını öğrencilerin yanlarında bulundurmamalarında fayda vardır. Oldukça güzel ve hareketli zamanlar geçireceklerini göz önüne aldığımızda, bu tip eşyaları kolayca bir yerler unutabilirler!

.

Cep Telefonu: Türkiye’ den götürülen cep telefonları yurtdışında kullanılabilir. Ama telefonun kaybolması söz konusu olabileceği gibi, öğrenci sık sık Türkiye’deki ailesi veya arkadaşları ile irtibat kurma kolaylığı elde edeceğinden bu konuda bilgilendirilmesi şarttır. Öğrenci cep telefonu kullanımı ve korunması konusunda dikkatli olmalıdır. Telefonların sıklıkla aile ile iletişim amacıyla kullanılması da hem öğrencinin konsantrasyonunu ve motivasyonunu olumsuz yönde etkiler hem de Onun sürece uyum hızını gözle görülür biçimde geciktirir. Hat olarak mümkünse Türk GSM operatörlerinin paketleri önceden incelenerek gerekli paketler seçilmelidir aksi takdirde hiç beklenmedik yüksek meblağlı telefon faturaları ile karşı karşıya kalınabilir.

.

Ulaşım Ve Karşılamalar: Öğrencilerimiz genelde Cumartesi ya da Pazar günleri yurtdışına uçarlar ve gidecekleri lokasyona yerleşirler. Uçak yolculuğu sonrası öğrenciler havalimanında okul yetkilileri tarafından karşılanır ve tek tek kalacakları ailelere veya yurtlara teslim edilir. Eğer bir grup ile seyahat edildi ise, öğrencilerin başlarında zaten Türkiye’ den ayarlanmış bir rehber öğretmen bulunacaktır. Tek başına yolculuk edecek olan öğrencilerimize ise uçuş boyunca rehberlik edecek olan hostesler teymin edilebilmektedir. Okulun son günü ise öğrenciler, Türkiye dönüş uçaklarına getirilir ve uçağa binişleri sağlanır. Ekstra bir talep veya mecburiyet olmadığı sürece öğrenciler Cumartesi günü ülkelerine dönüş yaparlar.

.

 

.

Vize İşlemleri: Öğrencilerin tüm vize işlemleri AKIN Dil Yurtdışı Eğitim tarafından yapılır, vize randevuları, toplanması gereken örnek belgeler vb. hizmetler kurumumuzca verilen hizmetlere dahildir. Ancak, aileler veya grup liderleri kurs başlamadan en az 4 hafta önce, aşağıdaki belgeleri kurumumuza teslim etmelidir. Vize işlemlerinde, öğrencilerimiz vize başvurularını yasal velileri aracılığı ile yapabildikleri gibi bazı ülkeler için de AKIN dil Yurtdışı Eğitim, öğrencisi adına başvuruları gerçekleştirebilir. Bu sürece girmeden önce, en az 6 ay süresi olan bir pasaport, 3 adet arkası beyaz fon olan vesikalık resim, ebeveynlerden bir adet muvafakatname, Türkiye’deki okulundan öğrenci belgesi, baba ve anne adına banka cüzdan fotokopisi (Program bedeli toplam ücretten en az 1.000 Sterlin veya 1.500 Dolar ya da 3.000 TL fazla miktara sahip bir banka cüzdanı), aile reisi çalışıyor ise maaş bordrosu, iş sahibi ise vergi levha fotokopisi, ticaret faaliyet belgesi ve adına tapuların fotokopisi ve bazı kişiye özel olarak istenebilecek ek evraklar gerekmektedir.

.

Yaz Okulları Sosyal Aktiviteleri

.

Zengin Etkinlik ve Aktiviteler: Yaz okullarının bir yarısı da; öğrenciler için rüya gibi anılar bırakacak olan sosyal programlarıdır. Bu programlar en az dersler kadar önemli ve etkilidir. Bütün merkezlerimizde her öğleden sonra ve akşamları öğrencilere hoş vakit geçirten ve İngilizcelerini pratikte kullanabilme imkanı sağlayan etkinlikler düzenlenir. Etkinlikler bu konuda profesyonel bir ekip tarafından organize edilir. Pek çok spor etkinliğin yanı sıra öğrencinin ilgisini çekecek oyunlar ve İngilizcelerini kullanmaya imkan sağlayan yarışmalar düzenlenir. Akşamları partiler, diskolar ve mangal keyfi eşliğinde öğrenciler diğer ulusların kültür ve müziklerini tanıma fırsatı bulurlar.

.

Kültürel ve Eğlenceli Geziler: Bütün merkezlerimizde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere, en az haftada iki (2) gün turistik, tarihi ve kültürel yerlere ve şehirlere geziler düzenlenir. Hafta içi bir gün yakın yerlere, yarım gün geziler, hafta sonu ise bir tam gün gezi düzenlenir ( yakın şehirler, ünlü şehirler, müzeler vb. geziler ). Bu gezi programlarının çoğu ücrete dahildir. Geziler, rehber öğretmenler eşliğinde özel otobüsle yapılır. Tam gün veya yarım günlük gezilere sabah kahvaltıdan sonra çıkılır, öğle yemeği paket olarak verilir ve akşam yemeğine dönülür. Ülke içi geziler haricinde; özellikle İngiltere’nin Güneyindeki merkezlerimizin programlarına katılanlar, hafta sonları özel olarak düzenlenen ve ekstra ücrete tabi Paris gezilerine katılabilirler.              ( Örneğin: Paris & Eurodisney Gezisi )

.

.

Yaz Okulları Konaklama Seçenekleri

.

Yaz okulu programlarına katılan öğrenciler, ister özenle seçilmiş aileler yanında isterlerse öğrenci yurtlarında konaklayabilmektedirler. Aile yanında tek ve çift kişilik odalarda konaklamak mümkündür. Yurtlarda ise genelde 2, 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklarlar. Yurt konaklamalarının bir avantajı; öğrencilerin farklı uluslardan öğrencilerle birlikte aynı ortamı paylaşarak arkadaşlıklar kurabilmeleri ve daha bağımsız bir ortamda öğrenim yapabilmeleridir. Aile yanında ise genelde, yabancı dili kültürü ile birlikte yaşayarak öğrenmek kuşkusuz en büyük artıdır.

.

Yurtta Konaklama Özellikleri:

 • Tek kişilik, çift, üç, dört yataklı odalar her gün temizlenir. Bir arada kalan farklı ülkelerden çocuklar hem dil, hem de kültür alışverişinde bulunurlar.
  Spor merkezleri, yüzme havuzu, oyun ve spor alanları, okul bahçesi ve kütüphanesi ile geniş kampüs olanakları sunulmaktadır.
 • Genel olarak paylaşımlı banyo ve duşlar olmasına karşın, bazı okul ve lokasyon seçeneklerinde oda içerisine banyo ve tuvaletler de dahil durumdadır ve bu odalar her gün temizlenir.
 • Özenle yapılmış açık büfe yemekler 3 öğün olarak kafeterya veya yemekhanede verilir. Özel bir diyet programı uygulaması gereken öğrenciler için ise, önceden bildirilmesi koşulu ile gerekli menüler kolaylıkla hazırlanabilir. Ayrıca gün boyu açık olan kantini atıştırmak isteyenlere hafif yiyecekler sunar.
 • Ortak oturma salonları- TV, Video odaları mevcuttur.
 • 24 saat rehber gözetmen denetimi, yurtta kalan sorumlu gözetmenler, güvenlik görevlileri ve yurt personeli tarafından sağlanır.

.

Aile Yanı Konaklama Özellikleri:

 • Programa dahil olabilmeye hak kazanmış tüm aileler özen ve dikkatle merkezlerin konaklama müdürleri tarafından bizzat seçilmektedirler. Seçilen aileler okulların yıllardır öğrenci yerleştirdiği güvenilir ailelerdir ve sürekli olarak belli denetimlere tabi tutulurlar. Bu ailelerin temel görevi öğrencinin güvenliğinin sağlanması , yemek, temizlik gibi konuların yanında İngiliz dili ve kültürünü yabancı öğrenciye öğretmektir. Bu sebepten her aile özellikle her Pazar gününü öğrencinin isteğine göre planlayarak onunla geçirir.
  Konaklama görevlileri ( accommodation welfare officers ) öğrencileri ilk gün ailelerle tanıştırır ve yerleştirir. O andan itibaren İngiltere?de öğrenciden sorumlu olan ikinci kişi bu ailelerimizdir. İngiltere’de bu yaş grubu ayrı bir titizlik ve sorumluluk gerektirdiği için ailelerin seçiminde kesinlikle çok dikkatli olunur.
 • Ailelerde en önem verdiğimiz nitelik çocuklara karşı sıcak ve konuşkan olmalarıdır.
 • Aileler genelde merkezlere yürüme mesafesi veya otobüsle 10-20 dakika uzaklıktadır.
 • Öğrenciler odalarına başka bir öğrenci ile paylaşır ya da dileyen tek kişilik odalarda kalabilir. Bu noktada odalarını başka ülkeden bir öğrenciyle paylaşma tavsiye edilir.
 • Kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından hazırlanır. Öğle yemekleri kafeterya ya da yemekhanede verilebileceği gibi, “lunch” olarak da paket şeklinde öğrencilerin çantasında verilebilir.

.

Yaz Okulları / Kampları – Veli Soruları ve Yanıtları:

.

S: AKIN Dil Yurtdışı Eğitim‘ in Ortaokullar / Liseler İle Çalışma Konusundaki Tecrübeleri Neleredir?

Y: Eğitsel aktivite merkezlerinin öncülerinden birisi olarak; programları beraber hazırladığımız partner okullarla çalışma süremiz 9 yılı aşmış durumdadır. Yılda 2.500 okul ve 260.000 den fazla öğrenci / çocuk ile çalıştığımız ve programlarını yürüttüğümüz okullar ile yaz aylarını değerlendirmektedirler. Bu yüzden bu partner kurumlarımız için; inanılmaz bir tecrübeye sahip olduklarını söylememiz hiç de yanlış olmayacaktır. Bu çok değerli tecrübelerimiz ile birlikte; okulların, ailelerin, organizasyonların neler istediğini dikkate alan temel anlayış prensiplerimiz sayesinde de, çalıştığımız okullar her yıl bizlere geri dönmekte ve çoğalmaktadır.

.

S: Çocuklar Program Ücreti Haricinde Ekstra Cep Harçlığına İhtiyaç Duyacaklar Mı?

Y: Ödenen ücretler dahilinde, çocuklarıntüm ihtiyaçları tamamen karşılanmaktadır. Ama gene de her kamp merkezinde; alışveriş merkezleri, yapılan gezilerde birçok hatıra, anı dükkanları vb. birçok harici harcamaya müsait ortamlar bulunmaktadır. Bu yüzden şart olmamakla birlikte, bir miktar cep harçlıklarının bulunması daha doğru olacaktır.

.

S: Ayarlanan Konaklamalarınız Nasıldır?

Y: Kız ve erkek öğrenciler, farklı katlarda, temiz, sıcak ve rahat odalarda, ranzalarda konaklamaktadırlar. Sürekli temizlenen çarşaflar, havlular, yastıklar ve yastık kılıfları da öğrencilerimize sağlanmaktadır. Odaların hemen hemen hepsinde, odaya ait tuvalet ve banyolar bulunmaktadır. Bulunmayan bazı merkezlerde de, konaklamanın yapıldığı katlarda ortak olarak kullanımı sağlanan geniş banyo ve tuvaletler bulunmaktadır.

.

S: Aileler Çocuklarını Arayabilirler Mi?

Y: Çok gerekli veya ekstrem durumlarda tabi ki arayabilirler. Ancak uzun yıllardır süregelen tecrübelerimize dayanarak; sıklıkla aileleri ile görüşen çocukların, evlerinden uzak olan bu sürece adapte olmalarının zorlaştığını, ortama ayak uydurma süreçlerinin uzadığını belirtmemiz gerekmektedir.

.

 

.

S: Çocuklar Gecelerini Nasıl Geçirmektedirler?

Y: Grup öğretmenleri ve liderleri, çocuklarının konakladığı odaların yanında konaklamaktadırlar ve geceleri sürekli nöbetçi müdürlerden biri kontrolde bulunmaktadır.

.

S: Ödenen Program Ücretine Neler Dahildir?

Y: Ödenen ücretlerde; katılınan programın detaylarındaki bütün hizmetler, sağlıklı ve taze yemekler, güvenli ve sıcak konaklama, dersler, aktiviteler, gün içi ve akşam eğlenceleri, tam kapsamlı sağlık sigortaları, 1 öğretmene en fazla 10 öğrenci düşecek şekilde dahildir.

.

S: Yatış Vakti Saat Kaçtadır?

Y: Çocuklar saat 21:00 e kadar öğretmenlerinin / liderlerinin gözetiminde olurlar ve akşam yemeği ve yemek sonrası içeceklerini içtikten sonra yaklaşık 1 saatlik bir boş zamanları olur. Genel olarak saat 22:00 da ışıklar kapanmaktadır fakat bu durum yaş grubuna ve öğretmenlerin tercihlerine göre değişebilmektedir.

.

S: Çocuğum Aktiviteleri Başarabilecek Mi?

Y: Bütün yaz kampları uzman kadrosu /öğretmenleri / liderleri; branşlarında sertifikalı olup, her türlü durum karşısında tecrübeli ve deneyimlidirler. Bu yüzden zorlananın öğrencilerimizin de rahat edip, yapamadıklarında utanmayacak ve tekrar tekrar deneyecek cesareti sağlayabilecek, güven duygularını geliştirebilecek bir ortam yaratmak temel amacımız ve becerimizdir. Bazı durumların da baştan önüne geçebilmek adına ise; yaş sınırlamalarımız da ayrıca bulunmaktadır.

.

S: Özel İlgiye Gereksinim Duyan Çocuklar İçin Şartlar Nasıldır?

Y: Bizler, daha önceden bilgimiz olmak kaydı ile hemen hemen her türlü öğrencimizi ağırlayıp, eğitip, raha ettirecek donanım, kadro ve tecrübeye sahip durumdayız. Acak eğer bizim de imkanlarımızın ötesinde bir durum söz konusu olur ise, kayıt esnasında bu konuda sizlere bilgi verip, tavsiyelerde bulunarak olası bir sıkıntının da önüne zaten geçmekteyiz.

.

S: Yemekler Nasıldır?

Y: Kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri, besin değerlerine dikat edilerek, genel olarak bütün çocukların sevdiği şekillerde, taze ve organik besinlerle hazırlanmaktadırlar. Menüler, devlet düzenlemeleri, katılınan programların besin gereksinimleri de göz önüne alınıarak sık sık güncellenmektedir. Yemekler, genel bir yemek salonunda; sıcaklar, soğuklar, tatlılar, vejeteryan tercihler ve salatalar şeklinde sunulmaktadır. Bunun haricinde, özel dieti olan veya özel bir beslenme biçimine ihtiyaç duyan öğrencilerimiz için de ÖZEL menüler ve yemekler hazırlayabilmekteyiz.

.

S: Belli Bir Organizasyondan / Okuldan Beraber Gelen Çocuklar, Diğer Okul / Organizasyondan Gelenler ile Karıştırılıyor Mu?

Y: Prensip ve kural olarak, Hayır. Büyük merkezlerimizdeki programlara katılımlarda; genel olarak aynı anda birkaç okul beraber bulunmaktadırlar fakat bu gruplar birbirleri ile karışmadan, kendi öğretmenleri / liderleri ile, kendi sınıflarına, aktivitelerine katılmaktadırlar. Sadece akşam programları için, belirli sürelerde diğer gruplar ile birarada bulunan öğrencilerimiz, bu zamanlarda da yeni arkadaşlıklar kurma imkanı bulmaktadırlar. EN ÖNEMLİSİ; arkı gruplardan olan öğrenciler, hiçbir zaman aynı odalarda, aynı konaklama bloklarında / binalarında kalmazlar.

.

S: Çocuğum Yanında Neler Getirmelidir?

Y: Yepyeni kıyafetleri çok fazla getirmeyip veya bunların yanına mutlaka daha eski kıyafetlerden daa çok getirmeleri gerekmektedir. Çünkü sürekli outdor olarak yapılan aktivitelerde, kirlenme, aşınma gibi durumlar sıklıkla söz konusu olmaktadır. Bunun yanısıra, takım liderlerimiz / öğretmenlerimiz ne kadar dikkat etse de, unutualn, arkada bırakılan birçok kıyafet olduğu için, özellikle gelen tüm kıyafetlere bir şekilde isim ve soyad yazmanızda fayda oalcaktır. Bazen çocuklar programın eğlencesi ve heyecanı ile, kendi kıyafetlerini bile tanıyamamaktadırlar. Son olarak da aşağıdaki listenen kıyafet, araç, gereçlerin hepsini eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir.

.

 • 1 Plaj havlusu & yüzme kıyafeti
 • 1 Banyo havlusu, banyo çantası: diş fırçası, diş macunu, sabun, saç fırçası vb. içerikli
 • Gezi ve akşam etkinlikleri için yeni, temiz ve şık kıyafetler
 • Çoraplar ve iç çamaşırları
 • T-shirtler, birkaç sweatshirt, gömlek, bluz, pantolon, etek
 • 1 Kalın ve bir ince hırka / anorak
 • Yağmurluk / Su geçirmez ince mont
 • Bot, spor ayakkabı, günlük ayakkabı ( bot ve spor ayakkabılar eski de olabilir )
 • Kirliler için bük kirli torbası
 • Matara

.

S: Neler Getirilmemelidir?

Y: Cep telefonu, pahalı kameralar, elektronik oyun konsolları, ipodlar, takılar, en sevdiği eşya veya kıyafetler.

Yurtdışında’ da dil eğitimi alan AKIN’lı öğrencilerimizin gönderilerine göz attınız mı?