YURTDIŞINDA SERTİFİKA ve DİPLOMA

Tam Olarak Nedir?

.

Herhangi bir alanda uzmanlaşmak ve kariyerlerine daha profesyonel bir şekilde devam etmek isteyen herkesin ( öğrenci, iş adamı, yönetici, öğretmen vb. ) katılabileceği, yurtdışındaki üniversite, kolej veya özel eğitim kuruluşları tarafından verilen, kısa – orta – uzun süreli eğitim programlarıdır. İstedikleri alanda kısa sürede

Kimler Katılabilir?

 

ve daha ekonomik, pratik bilgilerle uzmanlaşmak isteyen, en az orta seviye ve üzerinde İngilizce bilen herkes bu programlara katılabilir. İngilizcesi yeterli olmayan adaylar ise, sertifika programı öncesinde alacakları dil eğitimi ile programa dahil olabilirler. Programın staj imkanı sunması ve master’ a 

Neden Tercih Edilir?

 

göre daha iş hayatına yönelik eğitim vermesi nedeniyle, özel şirketler ve büyük firmalar tarafından da sertifika eğitimi almış kişiler daha fazla talep görmektedir. Böylece 2 – 4 senelik eğitimler yerine, uzmanlaşmak istediğiniz alanda çok daha kısa süreli eğitim alarak, bir kariyer yolunu da kendinize açabilirsiniz.

Avantajları Nelerdir?

.

Yurtdışı sertifika programlarının master ve benzeri akademik eğitimlere göre çok daha kısa süreli, ekonomik olması ve başvuru şartlarının kolaylığı , bu programlara olan talebin artmasını sağlamaktadır.Üstelik sertifika programlarında aldığınız eğitim pratiğe dayalı olduğu için, eğitim sonunda staj yapma olanağı da sağlamaktadır.

* Eğitimin, Lisans / Master programlarına göre daha kısa süreli olması

* Diğer akademik programlara göre daha ekonomik olması

* Üniversitelere kabul edilmenizi kolaylaştırması

* Daha fazla pratik eğitim içermesi

* Eğitim sonunda Profesyonel staj imkanı tanıması

.

Kimler Katılabilir?

.

stedikleri alanda kısa sürede ve daha ekonomik, pratik bilgilerle uzmanlaşmak isteyen , en az orta seviye ve üzerinde İngilizce bilen herkes bu programlara katılabilir. İngilizcesi yeterli olmayan adaylar ise, sertifika programı öncesinde alacakları dil eğitimi ile programa dahil olabilirler. Programın staj imkanı sunması ve master’ a göre daha iş hayatına yönelik eğitim vermesi nedeniyle, özel şirketler ve büyük firmalar tarafından da sertifika eğitimi almış kişiler daha fazla talep görmektedir.

..

sertifika-ve-diploma-programları2

.

Hangi alanlarda Sertifika Eğitimi Alabilirim?

.

* Uluslararası İşletme / Finans / Muhasebe / Hukuk

* Halkla İlişkiler / Reklam / Pazarlama

* Turizm ve Otel İşletmeciliği

* Uluslararası Ticaret, İş Yazışmaları

* Bilgisayar ve Enformasyon Teknolojisi

* Grafik tasarım, Mimarlık

* Tekstil, moda ve takı tasarımı,

* İngilizce Öğretmenliği Sertifikası

* Ziraat, Su Ürünleri

* Sağlık

.

Eğitim Sonunda Profesyonel Staj Hakkı:

.

Sertifika programını başarı ile tamamlayan öğrencilere, eğitim aldıkları branşa göre 1-3 aylık staj yapma imkanı tanınmaktadır.Bunun yanısıra Amerika? da 9 aylık bir sertifika programını bitirdiğiniz takdirde, görülen dalda pratik kazanma amaçlı çalışma (Optional Practical Training) hakkını da kazanıp 12 ay boyunca profesyonel bir şirkette aynı master öğrencisine verilen hak gibi çalışma hakkına sahip olacaksınız.

.

Ücretsiz Danışmanlık:

.

AKIN Dil yurtdışı Eğitim, öğrencilerinin talepleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun sertifika programını, konaklama ayarlanmasını, tüm vize hizmetlerinin kişiye özel olarak eksiksiz dosyası hazırlanmasını, takibini ve süreç boyunca ihtiyaç duyulabilecek her konuda kesintisiz destek ve 7/24 iletişim hizmetlerini ÜCRETSİZ olarak vermektedir.

.

Yurtdışında sertifika veya diploma eğitimi alan AKIN’lı öğrencilerimizin gönderilerine göz attınız mı?