Üniversite / Master Yerleştirme Sistemimiz: UPS
.

.

Günümüzde değişen koşullar ve teknolojik gelişimin getirdiği küreselleşme ile yurtdışında üniversite okumak bir hayal olmaktan kesinlikle çıkmıştır. Artık bir çok yerli özel üniversite maliyetlerinde, Amerika’ da, Avrupa’ da, Kanada’ da ve daha bir çok ülkede bu eğitimleri almak mümkün hale gelmiştir. Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmanın getirdiği en büyük avantajlardan birisi de yabancı dili etkin şekilde öğrenmiş olmaktır. Yurtdışında üniversite eğitimi sebebiyle uzun zaman geçirmiş biri yabancı bir dili hatta dilleri çok daha kolay şekilde öğrenmiş olacaktır.

.

Diğer bir tercih zebebi ise, değişkenlik gösterse de büyük çoğunlukta, üniversite sınavının bulunmaması, öğrencilerin istediği bölümlere tercih yapabilmelediridir. Yani yurtdışı üniversite puanları diye bir kavram yoktur, lise diplomanız ve yabancı diliniz size kriter oluşturacaktır. ( Master programları için ise lisans diplomanız ) Yurtdışındaki üniversitelerin birçoğunda LYS, YGS, ALES vb. sınavları kazanma şartı yoktur. Ayrıca öğrenciler yurtdışında istediği okul ve bölüm ile ilgili kesin ve net bir seçim yapabilme şansına sahiptirler. Bu ülkemize göre sunulan ciddi avantaj ve fark ile, maddi boyutları da göz önüne aldığımızda, bir aile çocuğunun Türkiye’ de bir özel okulda okumasından ziyade, yurtdışında bir okulda okumasını artık tercih etmeye başlamıştır. Ve bu tercih, öğrenci yurtdışından mezun olup Türkiye’ ye döndükten sonra da “yurtdışında okumuş” etiketi ile doğru olduğunu her iş başvurusunda tekrar tekrar kanıtlamaktadır.

..

AKIN Dil Yurtdışı Eğitim Üniversite Yerleştirme Sistemi ( UPS ):

.

Yurtdışında bir gelecek düşünen veya karyerlerinde bir basamak ileri geçmek isteyen öğrenci adaylarına, yurtdışındaki yüksek öğrenim kurumlarının lisans ve yüksek lisans ( master  ) programlarına katılımlarını sağlamak amacındadır.

Çok geniş çerçevede sunulan danışmanlık ve yerleştirme hizmetimiz; üniversitelerin hazırlık programlarından doktora programlarına kadar, mümkün olan her seviyeyi kapsamaktadır. AKIN Dil Yurtdışı Eğitim UPS saysesinde, İngilizce konuşulan ülkelerin ağırlıkta olduğu bir şekilde, Avrupa, Amerika, Kanada, Avustralya vb. ülkelerin, lisans ve lisansüstü seviyede prestijli olan pek çok eğitim kurumu ile işbirliği içerisindedir. Öğrencilerin İngilizce seviyelerine göre, direk veya hazırlık sınıfı / dil okulu ( eğer gerekli olur ise ) kayıtları yapılarak, yüksek öğrenim programlarına giriş için yeterli hale gelebilmeleri sağlanır. Bu şekilde henüz dil yeterliliğini alamamış öğrenciler de, okumak istedikleri ülkede, vakit kaybetmeden eğitim programları için süreci başlatmış olur.

.

UPS Sizlere Neler Kazandırır ?

.

Yurtdışındaki üniversitelere başvuru; karmaşık, hatanın telafisi olmayan, zaman ve bilgi isteyen bir süreçtir. AKIN Dil Yurtdışı Eğitim, uzun yılların getirdiği tecrübesi ve yurtdışı üniversiteleri ile olan yakın ilişkisi sayesinde bu süreci olabildiğince kolay hale getirerek, sizleri sıkıntı ve stress altına sokabilecek detaylardan uzak tutmaktadır. Başlangıç için tek yapmanız gereken; UPS formumuzu doldurarak kaydınızı gerçekleştirmektir. Bu aşamadan sonra AKIN Dil sizlere toplamanız gereken tüm belgeler hakkında bilgi verecek, örneklerini iletecek, başvurularınızı gerçekleştirecek, gerekli takipleri yaparak hiçbir olasılığı şansa bırakmayacaktır.

Lisans ve yüksek lisans programlarında süreç 1 aydan 4 aya kadar uzayabilmektedir. Ortalama olara; yaklaşık 4-8 hafta lisans programları ve 10 – 16 hafta ise yüksek lisans – doktora programları şeklindedir. Yurtdışında yüksek öğrenim alabilmek için mutlaka yerine getirmeniz gereken koşullardan birisi ise TOEFL / IELTS sonuç belgenizin ibrazı olacaktır. Eğer hali hazırda bu belgeniz bulunmuyorsa / süresi geçmiş ise; AKIN Dil Yurtdışı Eğitim, sizler adına, ”Şartlı Kabul” başvurusunda bulunarak, gerekli kabul belgelerinizi alarak, vakit kaybınızı önleyecektir. Okulların program başlangıcına kadar verdiği süre içerisinde TOEFL / IELTS skorunuzu okullara iletmeniz, programınıza kesin olarak kaydolup, başlamanıza yetecektir. ( Daha sonra alınan TOEFL / IELTS skorunun istenilen seviyede olacak biçimde, okula ibrazı gerekmektedir. )

.

Özetle Yurtdışında Bir Lisans / Y. Lisans Eğitimi Almak İçin UPS Kullanılması;

.

* Eksik, yanlış, yetersiz belge – bilgi iletiminden dolayı, kabul alınabileceği halde red alma riskiniz ortadan kalkmış olacaktır.

* Süreç içerisinde okullarla sürekli irtibat halinde bulunulması gerekmektedir. AKIN Dil Yurtdışı Eğitim; sizler için bu temaslarını gerçekleştirerek, sizi faks – telefon – kargo trafiğinden kurtardığı gibi, bu süreç ile ilgili olarak sürekli sizleri güncel tutacaktır.

* Tecrübe eksikliğinden dolayı yapabileceğiniz bir hata olan, başvuru şartını kesinlikle karşılayamayacağınız bir okulun başvurusuna yönelinmeyeceği gibi, gene tecrübe eksikliğinden dolayı oluşabilecek diğer bir durum olan, kabul alabileceğiniz fakat sizin bunu düşünmediğiniz durumlarda da sizlere yol gösterip, gerekli hamlaleri yapacaktır.

* Tüm işlemlerini kendizin halledebiliyor olsanız bile, vereceğimiz profesyonel “Vize Danışmnalık Hizmeti”, bütün hayallerinizin suya düşmesine engel olacaktır. Bir türk vatandaşı olarak maalesef bir çok kalbur üstü ülke için çok farklı ve çok detaylı vize prosedürleri işlemektedir. Bu sebeple bu konunun özellikle altını çizmek gerekir ki bir olumsuz sonuç ile tüm gelecek planlarınız yarı yolda kalmasın.

* Sonuç olarak; mümkün olan en iyi okula, en zahmetsiz biçimde, en kısa sürede yerleşmeniz sağlanacaktır.

.

Avustralya’ da Üniversite / Master Eğitimi