İngiltere'-de-Üniversite

.

İngiltere yüksek öğrenim derecenizle kariyerinize bir adım önde başlayın! İngiltere yenilikçilik alanında bir Dünya lideridir ve çoğu üniversite tesisleri en ileri teknoloji ile donatılmıştır. İngiltere yüksek lisans eğitimi rekabette sizi en üst seviye taşır.

ABD ve Avustralya’ nın da dahil olduğu diğer ülkelerde iki yıl süren çoğu master derecesi ve MBA; İngiltere’ de 1 yıl sürmektedir. Bu İngiltere’ de bir yüksek lisans eğitimini tercih etmek için çok geçerli bir sebeptir. Bu durumun size getireceği avantajlar arasında;

  • 1 Yıllık yaşam giderleri ödeceyecek olmanız,
  • İşinizi bir yıl daha erken bulacak olmanız ve çalışma hayatınıza bir yıl daha erken başlayacak olmanız sayılabilir.

Yurtdışı lisans / yüksek lisans eğitimini İngiltere’ de gerçekleştirirken, Dünya’ nın en önemli dili olan İngilizce’ nin sürekli içinde olacaksınız ve bu dili yaşayacaksınız. Böyle bir süreçte eğitiminizi alırken aynı zamanda çok ulusu birarada bulunduran kampüslerde de kişisel gelişiminizi ve ufkunuzu geliştirme fırsatı bulacaksınız. İngiltere’ de veya eğitim alanında önde gelen herhangi bir yurtdışı ülkede alacağınız yüksek öğreniminiz; sizi işvereniniz karşısında daha saygıdeğer bir statü içine dahil edecektir. İşvereninize sizin daha özgür düşünebildiğinizi, vizyon sahibi olduğunuzu, kendi ayaklarınız üzerinde durabileceğinizi, disiplin altında yaşayabileceğinizi ve birçok farklı artılarınızın olduğunu gösterecektir.

.

İngiltere’ de ihtiyaçlarınıza uygun yüksek lisans eğitimi için:

.

Sunulan çok sayıdaki İngiltere yüksk lisans kursu, size büyük ölçüde esneklik sağlayacaktır. Programların birbiri tarafından tamamlanabilir olması bu senekliği getirmektedir. Örneğin; İngiltere’ de başlayacağınız bir diploma veya sertifika programlarınızı devam ettirerek, almadığınız modülleri alarak bunu bir master derecesine taşıyabilirsiniz. Bu şartlar altında size hangi alanda bir eğitim almak istediğinizi seçmek kalıyor.

.

İngiltere’ de yüksek lisans programları ne kadar sürer?

.

İngiltere’ deki tam zamanlı yüksek lisans programlarının süresi, seçeceğiniz alana ve programa göre değişiklik göstermektedir. Bu süreler 1 ile 4 yıl arasında değişir. Genel olarak master programlarının süresi 1 yıldır fakat bazı programlar iki yıl, PhD ve yeni sistem PhD’ ler ise 3 ile 4 yıl arasında sürmektedir.

.